خط و نشان قاطع سرلشکر باقری برای آمریکایی‌ها

کدخبر: 386361
اقتصاد نیوز : رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: اگر دشمنان جمهوری اسلامی نیت سوئی نسبت به منافع ملی، مسیرهای تجارت دریایی و سرزمین ما داشته باشند، با اقدام موشکی مورد هدف قرار گرفته و منهدم خواهند شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه برگزاری مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم (ص)۱۵ سپاه که در منطقه عمومی کویر مرکزی ایران برگزار شد؛ اظهار کرد: رزمایش های ۱۵ روز اخیر و تا ۵ روز آینده که در زمان فشرده و تقریباً همزمان انجام می شود، نشان دهنده آمادگی فوق العاده نیروهای مسلح در تمامی ابعاد زمینی ،هوایی، دریایی و پدافند هوایی و موشکی است.

 وی با اشاره به برگزاری رزمایش پیامبر اعظم ۱۵ سپاه با اجرای  عملیات ترکیبی  و شلیک  موشک در کلاس های متنوع گفت: برگزاری رزمایش گسترده پیامبر اعظم (ص)۱۵ نشان دهنده این است که قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران در برد های کوتاه ،متوسط و بلند با تمام قوا آماده دفاع از میهن اسلامی ،منافع ملی و اهداف جمهوری اسلامی ایران است.

 سرلشکر باقری انتخاب اهدافی در فاصله بیش از ۱۸۰۰ کیلومتر در جنوب دریای عمان و ابتدای اقیانوس هند را معنادار توصیف و تصریح کرد : انتخاب انبوهی از موشک های دوربرد برای اهداف دریایی نشانگر این است که اگر دشمنان جمهوری اسلامی نیت سوئی نسبت به منافع ملی، مسیرهای تجارت دریایی و سرزمین ما داشته باشند، با اقدام موشکی مورد هدف قرار گرفته و منهدم خواهند شد.

 رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان برگزاری رزمایش پیامبر اعظم (ص)۱۵ را نشان دهنده قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران در صیانت از  منافع ملی توصیف و تاکید کرد: هر چند قصد انجام هیچ تهاجمی را نداریم اما با این رزمایش‌ها اعلام می کنیم چنانچه هر متخاصمی نیت سوئی نسبت به کشور ما داشته باشد ، با تمام توان و در کمترین زمان مورد تهاجم قرار خواهد گرفت.

رزمایش موشکی سپاه پاسخی به یاوه‌گویی‌ها دشمن است

سردار اصغر عرب پور، در خصوص رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۵ و آزمایش انواع موشک‌ها توسط سپاه پاسداران در کویر مرکزی ایران، اظهار کرد: در چند روز اخیر آمریکایی‌ها و افراد وابسته به آنان مرتب اعلام می‌کردند که نیروهای آمریکا در منطقه بیشتر شده و احتمال تعرض آنان به حریم مرزهای ایران افزایش پیدا کرده است. به همین دلیل چند رزمایش پشت سر هم توسط ارتش و سپاه انجام شد که روز گذشته هم سپاه پاسداران اقتدار خود را با آزمایش موشکی به نمایش گذاشت.

وی افزود: این رزمایش موشکی سپاه پاسخی بود به یاوه‌گویی‌های دشمن که دیگر جرات نکنند ایران اسلامی را تهدید کنند، چراکه ایران ترسی از آمریکا ندارد و آمادگی کامل هم برای هرگونه مقابله‌ای وجود دارد. البته یکی از مهم‌ترین پیام‌های رزمایش موشکی سپاه دادن اطمینان خاطر به مردم است که نیروهای مسلح ایران همواره امنیت و آرامش را برای کشور به ارمغان می‌آورند.

جانشین قرارگاه حضرت سیدالشهدا(ع) در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری، گفت: قدرت دفاعی ایران در منطقه حرف اول را می‌زند و این کشورها تهدید جدی برای کیان جمهوری اسلامی ایران نیستند. ایران همواره اعلام کرده که تجهیزات نظامی که دارد برای دفاع است و قصد تعرض به هیچ کشوری را ندارد، اما اگر دشمن قصد تعرض به خاک کشور را داشته باشد با قدرت دفاعی ایران روبرو خواهد شد.

عرب پور تصریح کرد: البته ادعا نداریم که سلاح‌هایمان از سلاح‌های ناتو و غرب پیش رفته‌تر است، اما انگیزه، جسارت و اراده سربازان ایرانی بیشتر از دشمن است. نسبت به گذشته پیشرفت نظامی ایران چشمگیر بوده و روز به روز باید این پیشرفت ادامه یابد تا هیچ کشوری جرات نکند به ایران تجاوز کند.   

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار سهام؛

    اقتصادنیوز: در پایان معاملات روز یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ ارزش معاملات سهام کاهش یافت و معاملات اوراق بدهی رشد ۱۱۵ درصدی داشت.

از دست ندهید
بلیط هواپیما