انتقاد اردوغان از حمایت‌ کشورهای غربی از سازمان‌های تروریستی

کدخبر: 386838
اقتصاد نیوز : رئیس‌جمهور ترکیه با انتقاد از حمایت‌ کشورهای غربی از سازمان‌های تروریستی، انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2023 در کشورش را نقطه عطف تاریخی توصیف کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز (دوشنبه) از آغاز اعمال اصلاحات اقتصادی در این کشور خبر داد.

اردوغان طی سخنرانی در جمع اعضای حزب عدالت‌وتوسعه گفت: «ما در حال انجام اصلاحات لازم برای خیزش قدرتمند اقتصادی هستیم، ما سیاست‌هایی را اجرا می‌کنیم که آنها را با عزم و جدیت تدوین کردیم. ما در حال بسیج تمام پتانسیل‌های کشورمان با رویکرد تمرکز بر سرمایه‌گذاری، تولید، رشد، اشتغال‌زایی و صادرات هستیم».

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، وی ادامه داد: «البته که تمام انتخابات‌ها مهم هستند اما انتخابات ۲۰۲۳، یک نقطه عطف تاریخی برای کشور ما خواهد بود».

اردوغان در واکنش به اظهارات کشورهای اروپایی علیه ترکیه، تصریح کرد: «کسانی که از کشور ما در موضوعات آزادی و حقوق بشر انتقاد می‌کنند، زمانی که خودشان با کوچکترین سختی‌ها مواجه شدند به نژادپرستانه‌ترین روش‌ها و اقدامات روی آوردند... آنها از سازمان‌های تروریستی در دیگر مناطق جهان حمایت می‌کنند».

رئیس‌جمهور ترکیه همچنین افزود: «این یک واقعیت است که با افزایش قدرت منطقه‌ای و جهانی ما، فشارها و ستیزه‌جویی‌ها علیه ترکیه نیز بیشتر شده است».

پیش از این، سران اتحادیه اروپا به ترکیه شدیداََ هشدار دادند در صورتی که دست از «حفاری‌های غیرقانونی» در شرق مدیترانه برندارد، با تحریم‌های سختی مواجه خواهد شد.

همچنین دادگاه حقوق بشر اروپا چند هفته پیش خواستار آزادی «صلاح‌الدین دمیرتاش» رئیس حزب کُرد «دموکراتیک مردمان» ترکیه از زندان شده بود.

با این حال اردوغان پیشتر درباره موضوع اسلام‌هراسی در کشورهای اروپایی گفته بود: «تنفر ضد اسلامی نه تنها جان ۶ میلیون مسلمان در اروپا را تهدید می‌کند، بلکه به حفره سیاهی در ارزش‌های اروپایی بدل شده است».

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۱۱ اسفند ۹۹ منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز:امروز ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ حجم معاملات اوراق بدهی دولت امروز از مرز ۳۰۰ میلیارددلار گذشت.

از دست ندهید
بلیط هواپیما