این استان ها منتظر بارش برف و سرما باشند!

کدخبر: 387409
اقتصاد نیوز : کارشناس هواشناسی گفت: از امشب با ورود سامانه بارشی از شمال غرب کشور شاهد بارش برف و باران و کاهش محسوس دمای هوا خواهیم بود.

به گزرش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فریبا گودرزی، کارشناس هواشناسی، گفت: طی ۲۴ ساعت آینده در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، اردبیل، کرمانشاه، لرستان، ایلام، زنجان، قزوین، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، همدان، مرکزی، تهران، البرز،گیلان و مازندران بارش برف و باران و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

گودرزی افزود: تا روز شنبه در اغلب مناطق کشور دما به صورت محسوسی کاهش می‌یابد.

سرکرده بیان کرد: روز جمعه در شمال شرق کشور بارش پراکنده برف و باران ادامه خواهد داشت و به تدریج سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

این کارشناس هواشناسی اظهار کرد: از امروز تا روز یکشنبه کاهش محسوس دما و ماندگاری هوای سرد را در اغلب مناطق کشور به ویژه نیمه شمالی و شرقی کشور خواهیم داشت.

او با بیان اینکه از روز پنجشنبه تا روز یکشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان، و روز پنجشنبه و جمعه دریای خزر مواج است افزود: روز پنجشنبه در سطح کشور به ویژه در نیمه شرقی وزش باد شدید رخ خواهد داد که روز جمعه در شرق و جنوب شرق تداوم خواهد داشت.

این کارشناس هواشناسی بیان کرد: روز شنبه و یکشنبه در اغلب مناطق کشور آسمان صاف است و در شهر‌های صنعتی و پر جمعیت غبار صبحگاهی پدیده غالب است.

گودرزی با تاکید بر اینکه ما در این چند روز شاهد کاهش چشم گیر دمای هوا خواهیم بود به طوری که در شمال شرق کشور میزان کاهش دما تا ۲۰ درجه هم می رسد، افزود: در بسیاری از نقاط کشور شاهد کاهش دمای بین ۵ تا ۱۰ درجه خواهیم بود.

او درباره وضعیت آب وهوای تهران هم گفت: آسمان تهران فردا ابری در برخی ساعات همراه با وزش باد شدیدو بارش باران است.  فردا در تهران کاهش ۷ درجه‌ای دما را تجربه خواهیم کرد و بیشترین دمای هوای تهران به ۶ درجه و کمترین آن به منفی ۴ درجه خواهد رسید.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما