پلوسی: محاکمه ترامپ به زودی آغاز خواهد شد

کدخبر: 387607
اقتصاد نیوز : رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که محاکمه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به اتهام تشویق به خشونت و درگیری به زودی آغاز خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا بدون مشخص کردن زمان جلسه رای‌گیری برای استیضاح ترامپ در مجلس سنا، گفت که طرح این استیضاح به زودی در مجلس سنا به رای گذاشته می‎شود.

وی که در جمع خبرگاران این اظهارات را مطرح می‌کرد، افزود: «با مسئولان ذی ربط درباره زمان آمادگی سنا برای برگزاری جلسه رای گیری درباره محاکمه رئیس جمهور سابق، رایزنی خواهم کرد».

یک منبع آگاه به خبرگزاری رویترز گفت که احتمالا پرونده عزل ترامپ روز جمعه تقدیم مجلس سنا شود.

چهارشنبه هفته گذشته، مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت آرا، طرح استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور در رابطه به حمله طرفداران او به ساختمان کنگره را تصویب کرد.

با رأی مجلس نمایندگان به استیضاح، در مرحله بعدی، قرار است استیضاح به مجلس سنا برود و در آنجا هم بر سر آن رأی‌گیری شود. در این مجلس عزل رئیس‌جمهور منوط به موافقت دست‌کم دوسوم سناتورها (67 نفر) با استیضاح است.

بدین ترتیب طرح استیضاح دونالد ترامپ چهارشنبه‌شب به‌وقت محلی در صحن مجلس نمایندگان آمریکا به رأی عمومی گذاشته و تصویب شده است و به مجلس سنا ارسال می‌شود و در آنجا دادگاه استیضاح و یا محاکمه علیه رئیس‌جمهور آمریکا تشکیل خواهد شد.

در صورت تأیید استیضاح در مجلس سنا توسط دست‌کم 67 سناتور از مجموع 100 سناتور مجلس سنا، رئیس‌جمهور از مقام خود عزل خواهد شد.

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۱۱ اسفند ۹۹ منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز:امروز ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ حجم معاملات اوراق بدهی دولت امروز از مرز ۳۰۰ میلیارددلار گذشت.

از دست ندهید
بلیط هواپیما