جمع آوری اطلاعات شهروندان توسط آژانس جاسوسی آمریکا

کدخبر: 387780
اقتصاد نیوز : یک سناتور آمریکایی اعلام کرد که آژانس اطلاعات دفاعی این کشور در سال‌های اخیر اطلاعات مکانی تلفن‌های هوشمند را در ایالات متحده، بدون مجوز جمع آوری کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «ران وایدن» سناتور دموکرات ایالت اورگون جمعه سندی را منتشر کرد که نشان می‌دهد تحلیلگران آژانس اطلاعات دفاعی در ۲ سال و نیم گذشته پنج بار در پی خرید اطلاعات مکانی تلفن‌های هوشمند در آمریکا بر آمده‌اند.

وایدن قصد دارد در هفته‌های آینده لایحه‌ای در این باره به سنا ببرد تا حفاظت بیشتری از اطلاعات شهروندان آمریکایی به عمل آید.

«اشلی گروسکی» از وکلای ارشد اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: دولت نمی‌تواند با دور زدن اقدامات حمایتی مندرج در قانون اساسی، اطلاعات خصوصی ما را خریداری کند.

تارنمای «وایس نیوز» در ماه نوامبر گزارش داد که ارتش آمریکا اطلاعات مسلمانان را روی یک برنامه کاربردی از یک طرف ثالث خریداری کرده است.

وال استریت ژورنال نیز پیش‌تر گزارش داده بود که وزارت امنیت داخلی و آژانس مهاجرت و گمرکات اطلاعات تجاری را برای نظارت و ردیابی مهاجران خریداری کرده است.

تارنمای بازفید نوشت که وزارت امنیت داخلی در یادداشتی استدلال کرده بود که برای استفاده از این اطلاعات نیازی به مجوز نیست.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما