هشدار روسیه به آمریکا درباره تداوم مداخله در امور داخلی این کشور

کدخبر: 389843
اقتصاد نیوز : وزارت خارجه روسیه به آمریکا نسبت به تداوم مداخله در امور داخلی این کشور و پیامدهای آن هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، به دنبال دخالت مجدد آمریکا در امور داخلی روسیه و حمایت از یک چهره غربگرای مخالف دولت، مسکو یکشنبه بعد از ظهر به وقت تهران، ایالات متحده را به دخالت در امور داخلی خود متهم کرد.

به گزارش منابع خبری، وزارت خارجه روسیه نسبت به مداخله آمریکا در امور داخلی خود و پیامدهای آن هشدار داده است. آمریکا و برخی کشورهای غربی به شدت حامی «آلکسی ناوالنی» منتقد دولت روسیه هستند. روز یکشنبه برخی هواداران ناوالنی به خیابان‌ها آمده و بین نیروهای امنیتی و آن‌ها تقابل صورت گرفت.

وزارت خارجه روسیه در واکنش به موضع‌گیری‌های مداخله‌جویانه آمریکا در مسئله ناوالنی در روزهای گذشته نیز اعلام کرد که نفاق افکنی، ابزار دموکراسی آمریکایی به ویژه در دوره خطرناک همه‌گیری کروناست. این وزارتخانه  به مقامات آمریکایی توصیه کرد با توقف دخالت در امور سایر کشورها حواسشان را به مشکلات خود معطوف کنند.

«آندره کلیموف» قانونگذار ارشد روسیه  نیز  در این باره گفته که دست کشورهای خارجی به وضوح پشت تجمعات غیر مجاز اخیر در روسیه مشهود و این اتفاقات با کمک عوامل خارجی در حال رخ دادن است.

«جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید هفته گذشته در نشست مطبوعاتی گفت که در واکنش به دستگیری الکسی ناوالنی از سوی روسیه، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا همه گزینه‌ها در قبال این کشور را روی میز نگه خواهد داشت. (جزئیات بیشتر)

ناوالنی ۲۰ اوت ۲۰۲۰ هنگام پرواز از شهر «تومسک» در روسیه به سمت مسکو، علائم بیماری از خودش نشان داد و بعد از فرود اضطراری هواپیما در شهر «امسک» به بیمارستانی در این شهر منتقل شد و سپس به آلمان انتقال یافت. ناوالنی هفتم سپتامبر، چند روز بعد از آن که دولت آلمان ادعای مسمومیت وی را مطرح کرد از کما خارج شد. روسیه این ادعا  را رد و اعلام کرد آزمایش ناوالنی هیچ شواهدی از وجود این سم را نشان نداده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما