واکنش انصارالله به تصمیم دولت بایدن برای توقف حمایت از جنگ یمن

کدخبر: 390846
اقتصاد نیوز : جنبش انصارالله یمن در واکنش به تصمیم دولت جدید آمریکا برای توقف حمایت از عربستان و امارات در جنگ علیه یمن، این اقدام را مقدمه ای برای پایان جنگ توصیف کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نقل از المسیره، محمد عبدالسلام ، سخنگوی رسمی و رئیس هیئت مذاکره کننده انصارالله در مذاکرات صلح یمن، در حساب توئیتری خود نوشت، راه واقعی برقراری صلح در یمن توقف تجاوزات و رفع محاصره است.

وی اشاره به اینکه "گزینه تجاوز و محاصره در برابر مقاومت افسانه ای مردم یمن به شکستی مفتضحانه انجامید" عنوان داشت: "آنچه ما همیشه بر آن تأکید می کنیم این است که صلح واقعی قبل از پایان تجاوزات و لغو محاصره نخواهد بود."

وی افزود: "موشک های یمن قادر به دفاع از آن و متوقف کردن کامل تجاوزات و محاصره است."

در همین راستا ، خبرگزاری فرانسه به نقل از حمید عاصم ،از رهبران انصارالله گزارش داد تصمیم دولت بایدن برای پایان دادن به حمایت کشورش از عملیات نظامی در یمن می تواند گامی در جهت پایان دادن به درگیری باشد.

وی اظهار داشت که "امیدوار است این مقدمه ای برای تصمیم گیری در مورد توقف جنگ با یمن باشد."

عاصم ابراز امیدواری کرد که "این تصمیم همچنین مقدمه ای برای موضع گیری قوی در شورای امنیت به نفع متوقف ساختن تجاوز باشد" و خاطرنشان کرد که "در این مورد خوش بین است".

روز پنجشنبه ، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی رییس جمهوری آمریکا در جریان یک کنفرانس خبری در کاخ سفید رسماً اعلام کرد که دولت بایدن پشتیبانی نظامی از جنگ یمن را متوقف می کند.

وی همچنین از انتصاب دیپلمات تیموتی لندرکینگ به عنوان نماینده آمریکا در یمن خبر داد.

سالیوان افزود: این قولی است که بایدن در جریان کمپین ریاست جمهوری خود داد و به آن عمل می‌کند."

تیتر یک
  • ولی‌ نصر و علی‌واعظ در فارن افرز تحلیل کردند

    اقتصادنیوز؛ ۲ استاد ایرانی-آمریکایی نزدیک به حلقه‌های فکری دموکرات و نزدیک به چهره‌های کنونی وزارت خارجه آمریکا در…

از دست ندهید
بلیط هواپیما