طرح سناتور جنگ‌طلب آمریکایی علیه برجام

کدخبر: 390959
اقتصاد نیوز : نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا طرحی معرفی کرده که خواستار جلوگیری از تخصیص منابع مالی به دستگاه‌های دولت کشورش جهت اجرای برجام است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، کروز طرح یادشده را پنجشنبه شب برای اضافه شدن در قالب متمم به لایحه بودجه دفاعی آمریکا که در حال حاضر در مجلس سنا تحت بررسی است ارائه کرده است. 

این سناتور تندرو و جنگ‌طلب آمریکایی در طرح مذکور خواستار آن شده نزدیک به ۱۰ میلیون دلار منابع مالی که قرار است برای اجرای برجام در اختیار وزارتخانه‌های خزانه‌داری و خارجه قرار گیرد به وزارت دفاع منتقل شده و برای آموزش و مراقبت‌های پزشکی از سگ‌های ارتش آمریکا در مناطق جنگی مورد استفاده قرار گیرد. 

«واشنگتن‌فری‌بیکن»، رسانه تندرو نزدیک به نومحافظه‌کاران آمریکایی نوشته هدف متمم پیشنهادی تد کروز این است که از هزینه‌کرد پول مالیات‌دهندگان آمریکایی برای بازگشت به برجام توسط برجام جلوگیری شود. 

معرفی شدن این طرح به معنی تبدیل شدن آن به قانون نیست. طرح مذکور، باید پس از تصویب در مجلس سنا (چنانچه تصویب شود) در مجلس نمایندگان هم به تصویب برسد و سپس به امضای رئیس‌جمهور آمریکا برسد. 

تد کروز یکی از دریافت‌کنندگان همیشگی کمک‌های مالی لابی‌های حامی رژیم صهیونیستی در آمریکا است و به همین جهت جزو   افراطی‌ترین حامیان این رژیم در مجلس سنا است.  

تیتر یک
  • ولی‌ نصر و علی‌واعظ در فارن افرز تحلیل کردند

    اقتصادنیوز؛ ۲ استاد ایرانی-آمریکایی نزدیک به حلقه‌های فکری دموکرات و نزدیک به چهره‌های کنونی وزارت خارجه آمریکا در…

از دست ندهید
بلیط هواپیما