نگرانی آمریکا در مورد بررسی جنایات اسرائیل

کدخبر: 391007
اقتصاد نیوز : وزارت خارجه آمریکا بامداد شنبه در مورد رأی دادگاه لاهه در خصوص صلاحیت رسیدگی قضایی به اراضی اشغالی فلسطین اظهار نگرانی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، "ند پرایس" سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: ما نگرانی های جدی در مورد تلاش های دادگاه کیفری بین‌المللی (لاهه) برای اعمال صلاحیت بر پرسنل اسرائیلی داریم.

پرایس افزود: مواضع ما همیشه آن بوده است که صلاحیت دادگاه باید مختص کشورهایی باشد که به آن رضایت می دهند یا توسط شورای امنیت سازمان ملل ارجاع داده می شوند.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) ماه گذشته با اشاره به مخالفت آمریکا با تصمیم دادگاه لاهه اعلام کرد که آمریکا روی سرپوش گذاری بر جنایت های اسرائیل علیه مردم فلسطین پافشاری می کند.

حازم قسام سخنگوی جنبش حماس در ادامه دولت آمریکا را به ترغیب رژیم صهیونیستی برای انجام جنایت های بیشتر علیه مردم فلسطین متهم کرد.

اظهار نگرانی آمریکا در مورد بررسی جنایات رژیم اشغالگر در سرزمین های اشغالی در حالی مطرح می شود که دادگاه کیفری بین‌المللی (لاهه) جمعه شب به صلاحیت خود برای رسیدگی به پرونده اراضی فلسطین اشغالی رأی داد.

منابع خبری به نقل از دادگاه کیفری بین‌المللی گزارش دادند که این دادگاه رأیی صادر کرده که به موجب آن، صلاحیت رسیدگی قضایی به اراضی اشغالی فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ به این دادگاه واگذار می‌شود.

وزارت امورخارجه تشکیلات خودگردان فلسطین با استقبال از این تصمیم در بیانیه‌ای اعلام کرد که رأی دادگاه لاهه در خصوص صلاحیت رسیدگی قضایی به اراضی اشغالی فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ یک روز تاریخی برای اصل حسابگری و مجازات [اسرائیل] است.

بر اساس قطعنامه‌های شورای امنیت، مرزهای ۱۹۶۷، به عنوان مرز فلسطین به شمار می‌رود و شهرکسازی یا فعالیت رژیم صهیونیستی در این زمین‌ها نامشروع و غیرقانونی است.

تیتر یک
  • عبور هزینه وام مسکن متاهلین از مرز ۳۱ میلیون تومان

    اقتصادنیوز: در هفته پایانی شهریور ماه ۱۴۰۰ روند هزینه وام مسکن مسیری رو به رشد را سپری کرده ودر روزهای اخیر به رکورد…

از دست ندهید
بلیط هواپیما