واکنش دفتر نتانیاهو به اظهارات وزیرخارجه آمریکا

کدخبر: 391883
اقتصاد نیوز : دفتر بنیامین نتانیاهو در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آمریکا در قبال بلندی‌های جولان گفت: بلندی‌های جولان تا ابد متعلق به اسرائیل خواهد ماند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، دفتر بنیامین نتانیاهو روز سه شنبه در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آمریکا و مواضع محافظه کارانه او در قبال جولان اشغالی سوریه اعلام کرد: بلندی‌های جولان تا ابد متعلق به اسرائیل خواهد ماند.

خبرگزاری آلمان گزارش داد، دفتر نتانیاهو افزوده است: موضع اسرائیل نسبت به این مسأله مشخص است و بلندی‌های جولان در هر سناریوی احتمالی اسرائیلی خواهد بود.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا بامداد امروز (سه شنبه) در گفت و گو با شبکه سی ان ان گفته بود: جولان برای امنیت اسرائیل بسیار مهم است، تا وقتی بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در قدرت باشد، ایران در سوریه حضور دارد، گروه‌های مورد حمایت ایران نیز در این منطقه هستند، همه اینها تهدید امنیتی مهمی برای اسرائیل محسوب می‌شوند و فکر می‌کنم در چنین شرایطی حاکمیت جولان برای امنیت اسرائیل بسیار حائز اهمیت است. مسائل قانونی موضوع دیگری است و با گذشت زمان، اگر اوضاع سوریه تغییری می‌کرد این موضوعی بود که آن را بررسی می‌کردیم اما به هیچ وجه به چنین تغییری نزدیک نیستیم.

ترامپ در اقدامی که تغییری چشمگیر در چند دهه سیاست آمریکا بود، در سال ۲۰۱۹ رسما ارتفاعات جولان را به عنوان بخشی از خاک رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت. او در دوره ریاست جمهوری خود، در عمل به مجری دستورات صهیونیست‌ها در جهان تبدیل شد که یک نمونه از آن امضای اعلامیه حاکمیت رژیم غاصب صهیونیستی بر بلندی‌های جولان بود که با انتقادهای بین المللی فراوانی مواجه شد.

همچنین خودداری بایدن از گفت و گو با نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با وجود مذاکرات او با برخی سران خارجی، تعجب رژیم صهیونیستی و برخی کارشناسان خاورمیانه را برانگیخته است. اوباما و ترامپ تنها چند روز پس از روی کار آمدن با نتانیاهو گفت و گو کردند.

تیتر یک
  • خروج پول از بازار برای بار شانزدهم تکرار شد

    در روز یکشنبه علی رغم که شاهد رشد ۲۱ درصدی خروج پول حقیقی از بورس بودیم و اغلب نمادهای بازار با کاهش قیمت مواجه بودند…

از دست ندهید
بلیط هواپیما