کدخبر: ۲۶۳۶۶۷ لینک کوتاه

گران‌ترین پژو پارس‌های موجود در سایت دیوار

اقتصادنیوز: پژو پارس یکی از ماشین‌های پر فروش داخلی است که از سال ۸۲ در ایران تولید می‌شود. این خودرو در زمان ورود خود به بازار ایران جزو خودروهای لوکس ایران محسوب می‌شد. هنوز هم این خودرو در بین خودروهای داخلی یک سدان لوکس محسوب می‌شود و خریداران زیادی را شیفته خود کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز؛ از دهه شصت تا به امروز نسل جوان هم چنان برای خرید خودرو، خرید پژو پارس را در گزینه‌های اولیه خود قرار می‌دهند.

در سال 97 خصوصاً در نیمه دوم آن با افزایش قیمت دلار و تحریم‌ها، بازار خودرو ایران آشفتگی بسیاری را متحمل شد. خودروهای داخلی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و افزایش قیمت بسیاری داشتند. از این رو در این مطلب قصد داریم قیمت‌های جدید مدل‌های دست دوم پژو پارس را در بازار فعلی خرید و فروش خودرو در ایران بررسی کنیم و ارزان‌ترین و گران‌ترین آن‌ها را معرفی کنیم.

ارزان ترین پژو پارس های موجود در سایت دیوار

ارزان‌ترین پژو پارس موجود در سایت دیوار، مدل سال 81 با 350000 کیلومتر کارکرد است. قطعات فنی این خودرو سالم بوده و بیمه با تخفیف نیز دارد. این خودرو در حال حاضر با مبلغ 20 میلیون تومان قابل خریداری است. مدل های مربوط به سال 81 و 82 به طور کلی در رنج قیمتی 20 تا 30 میلیون قرار دارند. البته در شرایط خاصی مانند تصادفی بودن ماشین و یا رنگ دار بودن آن این مبلغ تا 14 میلیون نیز کاهش می‌یابد.

اگر قصد خرید پژو پارس کارکرده 83 و 84 را داشته باشید می‌توانید با کمی‌ هزینه بیشتر با مبلغی حدود 28 تا 38 میلیون مدل‌های دوگانه سوز و بدون رنگ آن را خریداری کنید. البته در این میان خودروهای فول آپشن تیونینگ شده نیز هستند که قیمت آنها به 40 میلیون نیز می‌رسد.

مدل‌های بالاتر پژو پارس با توجه به اینکه نسبت به مدل‌های قبلی ارتقاء یافته‌اند در رنج قیمتی بالاتری نیز قرار می‌گیرند. خرید و فروش پژو پارس کارکرده مدل 85 و 86 در بازار خودرو فعلی با کف مبلغی 30 میلیون و سقف 48 میلیون انجام می‌شود. اگر در این مورد به آگهی‌های فروش نگاهی بیاندازید متوجه خواهید شد که پژو پارس elx بی رنگ در بازار از بقیه مدل‌ها با مبلغ بیشتری به فروش می‌رسد. قیمت این مدل پژو پارس در همین بازه بین 45 تا 65 میلیون متفاوت است.

با ورود پژو پارس elx به بازار، سطح معاملات خرید و فروش پژو پارس در سال‌های 87 و 88 بالاتر رفت. علاوه بر آن تورم‌های اخیر نیز بر قیمت این خودروها تأثیر بسزایی داشت. از این رو در بازار فعلی این خودروها از پایه قیمتی 35 میلیون در بازار معامله می‌شوند. با توجه به آپشن‌های ماشین و نیز اتومات یا دنده‌ای بودن آن این مبلغ تا 50 میلیون نیز متغیر است. در این میان با همه رقمی ماشین برای خریداری وجود دارد. به عنوان مثال بین 36 تا 39 میلیون نیز می‌توانید پژو پارس‌های مناسبی برای خرید پیدا کنید.

پژو پارس

گران ترین پژو پارس های موجود در سایت دیوار

هرچه به دهه 90 در مدل‌های پژو پارس نزدیک‌تر شویم فاصله قیمتی بیشتر خواهد شد. در این میان باز هم مدل‌های lx و elx از قیمت‌های بالاتری در بازار برخوردار هستند. در حالی که سقف قیمتی معامله پژو پارس سال 89 و 90 مبلغی حدود 37 میلیون است. اما پژو پارس‌های lx و elx از 56 تا 85 میلیون نیز خرید و فروش می‌شوند.

هر چه در این دهه به جلو بروید خواهید دید که امکانات ماشین‌ها بیشتر و آپشن های روی ماشین‌ها نیز ارتقاء یافته‌اند. علاوه بر این شرکت ایران خودرو در مدل‌های سال 90 به بعد سعی کرد ایرادات فنی خودرو را نیز بر طرف کند. با این اوصاف قیمت پژو پارس کارکرده از سال 90 به بعد از پایه قیمتی 45 میلیون آغاز می‌شود. مدل‌های 90 تا 93 را با شرایط خوب و بدون رنگ می‌تواند با قیمتی حدود 45 تا 60 میلیون خریداری کرد.

اگر مایل به خرید پژو پارس های مدل 94 تا 96 هستید بهتر است بودجه‌ای 50 تا 75 میلیونی را برای این خودروها باید در نظر داشته باشید. با این میزان بودجه می‌توانید خودروهای کارکرد پایین و بدون رنگ را خریداری کنید.

سخن پایانی

با توجه به مدل‌های مختلف ماشین در بازار و بعضی از شخصی سازی هایی که روی ماشین‌ها انجام می‌شود، ممکن است در بازار معاملات خودرو با مواردی برخورد کنید که پژو پارس سال 90 در آن‌ها بیش از 100 میلیون قیمت داشته باشند. این حالت مربوط به ماشین‌هایی است که آپشن های جداگانه بر روی آن‌ها نصب شده است. بنابراین نمی‌توان دقیقاً تعیین کرد کدام مدل چه قیمتی دارد. زیرا همه این قیمت‌ها به شرایط خودرو فروشی بستگی دارد. شما نیز بهتر است در هنگام خرید به شرایط ماشین مورد نظر خود دقت کنید و قیمت آن را با شرایط خود ماشین بسنجید.

 

منبع : ویرلن