کدخبر: ۲۹۹۱۴۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

همزمان با شب عید غدیر صورت می گیرد؛

استفاده عموم شهروندان از ایستگاه‌های متروی بسیج و میدان محمدیه از فردا

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: بهره برداری غیر رسمی ایستگاه متروی بسیج و میدان محمدیه ، فردا( ۲۸ مرداد ماه) همزمان با شب عید غدیر انجام می شود و شهروندان می توانند از این دو ایستگاه استفاده کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی و بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام در‌مورد زمان افتتاح  رسمی ایستگاه های محمدیه و بسیج در خط 7 مترو، گفت: این دو ایستگاه در تاریخ 4 شهریور با حضور مسئولین و مدیران شهری به طور رسمی افتتاح خواهد شد.

امام با اشاره به اینکه تمام موارد ایمنی برای افتتاح و بهر‌ه‌برداری از بخش شرقی خط 7 به‌طول هشت و نیم کیلومتر مهیاست، تصریح کرد: بخش ساختمانی و تجهیزاتی مورد نیاز برای بهره‌برداری این دو ایستگاه به پایان رسیده است.

وی گفت:4 رام قطار جدید که در داخل کشور مونتاژ شده نیز به‌همراه این دو ایستگاه به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

امام با اشاره به اینکه ایستگاه میدان محمدیه واقع در منطقه 12 تهران؛ یک ایستگاه تقاطعی است که ایستگاه خط ۱ آن سال 1380 افتتاح شده و ایستگاه خط ۷ آن نیز از فردا وارد مدار بهره‌برداری می‌شود، گفت:ایستگاه بسیج واقع در منطقه 14 تهران نیز دارای دو ورودی است که در تقاطع بزرگراه شهید محلاتی و بسیج واقع شده و با راه‌اندازی این ایستگاه، شهروندان ضمن استفاده از شبکه مترو، به ایستگاه‌های اتوبوس BRT  پایانه خاوران دسترسی خواهند داشت.

گفتنی است خط 7 دارای بیشترین ایستگاه تقاطعی با شبکه مترو تهران است و طراحی و اجرای سامانه تهویه این خط نیز مطابق با استانداردهای لازم انجام شده است به طوری که نسل جدید سامانه ایرواشر برای اولین بار در هواسازهای ایستگاه متروی میدان محمدیه نصب و راه اندازی شده که این سامانه نسبت به نوع سنتی آن بیش از 70 درصد ؛ مصرف آب و هزینه های بهره برداری را کاهش می دهد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند