کدخبر: ۳۰۱۷۸۲ لینک کوتاه

مدل شلوار جین دخترانه ۲۰۱۹

شلوار جین دخترانه یکی از قدیمی‌ترین جنس شلوار است که ما در زندگی روزمره بارها شلوار جین در طرح‌ها و مدل‌های گوناگون به تن می‌کنیم و به دانشگاه، محل کار، مهمانی و پیاده‌روی می‌رویم. شلوار جین در ایران به نام شلوار لی نیز معروف است و در حقیقت «لی» نام یک برند قدیمی تولید کننده شلوار جین در دنیا است که در میان ایرانیان به نام این برند شناخته شده است.

قدمت شلوار جین به بیش از صد سال می‌رسد، با این حال در دهه 50 و 60 میلادی، پوشیدن این مدل شلوار در میان بسیاری از جوانان مرسوم شد. اگرچه جامعه آن زمان این مدل پوشش را نمی‌پسندید و بسیاری از والدین مخالف این مدل شلوار بودند و تصور می‌کردند این لباس تنها مناسب کارگران معدن است.

شما نه تنها می‌توانید در فصل‌های سرد و خنک، بلکه در فصل گرم تابستان از شلوار جین استفاده کنید و هیچ‌گاه نگران از مد افتادن این مدل شلوار نباشید . هرچند به نظر می‌رسد جنس این شلوار کمی ضخیم است، اما این روزها جنس شلوارهای جین نازک‌تر و خنک‌تر در رنگ‌ها و طرح‌های متفاوت در بازار به فروش می‌رسد. اگر شما هم یکی از طرفداران شلوار لی دخترانه هستید، این مقاله را دنبال کنید.

1. شلوار جین لوله تفنگی

شلوار تنگ یا لوله‌ تفنگی از قرن هفده میلادی وارد صنعت لباس شد و ابتدا در فرانسه مورد توجه قرار گرفت. در سال 1950 میلادی، این مدل شلوار جین مورد توجه سوپراستارهای موسیقی، به‌خصوص ستاره‌های موسیقی راک قرار گرفت. جوانان به تقلید از ستاره‌های موسیقی، شلوار لوله تفنگی را وارد گروه لباس‌های خود کردند که هر چند سال یک‌بار وارد صنعت فشن می‌شود.

اگر شلوار لی لوله تفنگی شما رنگ و طرح ساده‌ای دارد، از لباس‌های رنگی و طرح‌دار استفاده کنید. کفش مناسب این شلوار لی، کفش پاشنه بلند مجلسی است. اگر قد کوتاهی دارید، شلوار جین لوله تفنگی و کفش پاشنه بلند، اندام شما را کشیده‌ و باریک‌تر نشان می‌دهد.

2. شلوار جین راسته

شلوار جین2

شلوار جین راسته به تنگی شلوار لی لوله تفنگی نیست و از زانو به پایین کمی آزاد است. این مدل راحت‌تر و آزادتر از مدل جذب شلوار لی است. با این حال قد شلوارتان باید تا قوزک پا باشد. هر چه قد شلوار جین راسته بلند باشد، جلوه نامتناسبی پیدا می‌کند.

این مدل شلوار لی مدل ساده‌ای دارد که می‌توانید به عنوان شلوار اداری در رنگ‌های تیره به پا کنید. کفش مناسب شلوار لی راسته، کفش راحتی اداری یا کفش تخت اسپرت است. همچنین می‌توانید از کفش کتانی ساده در استایل خود استفاده کنید.

3. شلوار جین پاچه گشاد

شلوار جین پاچه گشاد از دهه 70 میلادی در میان جوانان طرفداران بسیاری پیدا کرد. همانطور که از اسم این مدل شلوار پیدا است، شلوار لی پاچه گشاد از بالا کمی جذب است و پاچه‌‌ی پهن و گشادی دارد.

این روزها این مدل شلوار لی پاچه گشاد دخترانه هنوز هم طرفدار دارد که شما می‌توانید با کفش پاشنه بلند هم یک استایل مجلسی و شیک داشته باشید.

این مدل شلوار با بلوز و تونیک زنانه سِت می‌شود. اگر می‌خواهید یک استایل مجلسی داشته باشید و در مهمانی‌ها لباس شیک بپوشید، یک شومیز حریر مشکی یا سفید، ایده بسیار جذابی در استایل شما است.

4. شلوار جین مام استایل

شلوار جین3

شلوار جین مام استایل با مدلی ساده از دهه 80 و 90 میلادی، دوباره وارد فشن تابستانه سال 2018 شد و همچنان طرفدار دارد. این مدل شلوار اسپرت به آسانی در میان استایل دختران جوان جای گرفت. این شلوار شبیه شلوار جین آزاد است، با این تفاوت که معمولا قد 90 دارد یا پاچه شلوار را به صورت پاکتی تا می‌زنند تا قد شلوار کوتاه شود.

مناسب‌ترین کفش برای این مدل شلوار لی، کفش کتانی است. کفش راحتی اسپرت یا صندل چرم قرمز یا قهوه‌ای گزینه مناسبی برای استایل فصل تابستان هستند. اگر می‌خواهید شلوار جین مام استایل را در فصل زمستان بپوشید، از نیم‌بوت‌های پاشنه بلند استفاده کنید تا استایل‌تان متمایز از دیگران شود.

5. شلوار جین اسلش

شلوار اسلش به عنوان یک شلوار اسپرت ورزشی وارد بازار شد، با این حال این روزها بیشتر دخترهای جوان در مهمانی و خیابان این مدل شلوار را می‌پوشند. پایین شلوار جین اسلش کشی و جمع است و معمولا از بالا کمی آزاد است.

اگر می‌خواهید یک استایل غیر رسمی داشته باشید، کفش کتانی مناسب‌ترین گزینه برای این مدل شلوار جین است، چرا که در ابتدا این مدل شلوار اسپرت و ورزشی بوده و با کفش‌های مجلسی و پاشنه بلند سِت نمی‌شود.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند