کدخبر: ۳۱۹۴۹۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

هدف‌گیری سرمایه‌های اندک از سوی «سبدگران هدف»

گروه بنگاه‌ها- برای جلوگیری از فعالیت‌های سوداگرانه در بازار سرمایه باید ساختار اقتصادی مشارکت محور را نهادینه کرد.

عباسعلی حقانی‌نسب در حاشیه افتتاح شعبه میرزای شیرازی «سبدگردان هدف» ضمن بیان مطلب فوق گفت: نقطه اتصال پس‌انداز کننده با بازار سرمایه باید نهادی قرار گیرد که هم هنر تجمیع منابع و هم توان تخصیص بهینه منابع را دارا باشد.

مدیرعامل سبدگردان هدف با اشاره به این مطلب که بازار سرمایه به‌رغم تلاش‌های بسیار هنوز کوچک مانده ، تصریح کرد: با توجه به اینکه ساختار اقتصاد بانک امکان تخصیص بهینه منابع را ندارد و از این رو برای کنترل به موقع تورم، می‌توانیم ساختار اقتصادی مشارکت محور را در جامعه نهادینه کنیم.

وی معتقد است که اگر شبکه تحلیل جامع را ایجاد کنیم فرصت سودآوری از طریق بازار سرمایه بیشتر از بانک، بازارهای ارز، طلا و کالا می‌توان برای مردم ایجاد کرد.

وی هدف از راه‌اندازی «سبدگردان هدف» را ورود افراد با هر میزان سرمایه خواند و گفت: ایجاد سبد، نگاه کوتاه‌مدت بهره‌گیری از بازار را حذف و دید بلند مدت را به جامعه تزریق می‌کند.

سژ

حقانی‌نسب یادآور شد: در سبد گردان هدف انواع سبدها مطابق با سلیقه سرمایه‌گذاران طراحی شده است. حتی سبدی برای  گردشگری و تامین جهیزینه نیز در آن دیده شده است.

وی از مدیران ارشد بازار سرمایه خواستار شد تا شرکت‌های سبدگردان را در بازار جدی بگیرند و به این شرکت اختیار معاملات وکالتی را بدهند.

حقانی‌نسب نسبت به تخصیص سهمیه خاص در عرضه‌های اولیه بورس به سبدگردان‌ها تاکید کرد و گفت: داشتن اعتبار ویژه سبب افزایش انگیزه برای ارائه‌دهنده خدمات سبدگردانی می‌شود.

وی معتقد است نگاه ویژه به شرکت‌های سبدگردان سبب می‌شود که کسب سود به قیمت افزایش تورم نباشد و فشار اقتصادی به مردم وارد نشود.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند