کدخبر: ۲۳۰۷۴۳ لینک کوتاه

معاون عملیات قرارگاه ثارالله خبر داد؛

دستگیری ۱۳ نفر اخلالگر ارزی مرتبط با سرویس اطلاعاتی امارات

اقتصادنیوز: معاون عملیات قرارگاه ثارالله از دستگیری ۱۳ نفر اخلالگر ارزی مرتبط با سرویس اطلاعاتی امارات خبر داد که در زمینه خرید دلار و سکه در ایران و خروج منابع فعالیت داشتند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبِنا، ناصر شعبانی، معاون عملیات قرارگاه ثارالله (ع) با اشاره به بحران‌ها و ناآرامی‌های اخیر ارزی در کشور گفت: ۱۳ نفر مرتبط با سرویس اطلاعاتی امارات متحده عربی که برای ایجاد ناآرامی در بازار ارز فعالیت داشتند، دستگیر شدند و به این افراد تاکید شده بود تا به چهارراه استانبول تهران بروند و هرچه می‌توانند دلار بخرند حتی با مبلغ گران‌تر و در سلیمانیه عراق تحویل دهند.

این فرمانده سپاه تاکید کرد: افراد دستگیر شده اماراتی قرار بود تا بالغ بردو تن سکه قرار بود از کشور خارج شود که خوشبختانه بسیاری از این محموله‌ها از کشور خارج نشد.

گفتنی است، صحبت‌های سردار شبعانی در حالی عنوان شده که سخنگوی قوه قضاییه عنوان کرده که مطابق آخرین اخباری در دسترس در زمینه دستگیری اخلالگران ارزی، تاکنون ۴۵ نفر در این دو سه پرونده از ابتدا تا به امروز بازداشت شده‌اند؛ البته افرادی هم هستند که ممکن است اتهاماتشان کمتر باشد و با قرار وثیقه آزاد شده باشند؛ اما تا همین امروز ۴۵ نفر در بازداشت بسر می‌برند.