کدخبر: ۲۸۷۶۶۸ لینک کوتاه

شکاف تورمی ۱۰ دهک هزینه‌ای ۲.۹ درصد شد +جدول

اقتصادنیوز: شکاف میزان تورم ۱۰ دهک هزینه‌ای در اردیبهشت امسال به ۲.۹ درصد رسید که نسبت به فروردین ماه ۰.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در این ماه به ۲.۹ درصد رسید که نسبت به ماه قبل (۲.۸ درصد) ۰.۱ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. فاصله تورمی در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ۰.۵ واحد درصد و در گروه عمده «کالا‌های غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل ۱.۲ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. تورم نقطه‌ای دهک‌ها یا تغییر در قدرت خرید خانوار‌های مختلف کشور نسبت به ماه مشابه سال قبل، برای ماه جاری و ماه قبل در جدول زیر آمده است:

شکاف تورمی ۱۰ دهک هزینه‌ای ۲.۹ درصد شد

همچنین بیشترین میزان تورم نقطه‌ای اردیبهشت ۹۸ مربوط به دهک دهم با ۵۵.۹ درصد و کمترین میزان آن مربوط به دهک ششم با ۵۲.۲ درصد است. این در حالی است که در فروردین امسال بیشترین تورم نقطه‌ای مربوط به دهک دوم با ۵۴.۴ درصد و کمترین آن مربوط به دهک‌های ششم و نهم با ۵۲.۵ درصد بوده که نشان‌دهنده افزایش شکاف میزان تورم بین دهک‌های مختلف در اردیبهشت ماه است.

شکاف تورمی ۱۰ دهک هزینه‌ای ۲.۹ درصد شد

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند