کدخبر: ۲۸۹۴۶۵ لینک کوتاه

طلا در انتظار لحن بانک مرکزی

اقتصادنیوز: به طور مشخص احساسات به سمت افزایشی بودن طلا گردش کرده ،زیرا قیمت ها سطوح مقاومتی مهمی را شکسته اند و بالاترین رقم قیمت از اوایل آپریل ۲۰۱۸ نیز ثبت شده است. با اینحال برخی از تحلیلگران هشدار می دهند که ممکن است بعد از نشست سیاست های پولی فدرال رزرو برای مدتی کوتاه شاهد عقب نشینی قیمت طلا باشیم .

اقتصادنیوز به نقل از طلانیوز؛ بخشی از رشد مستحکم ( جامد – مشخص)  رالی چهار هفته ای طلا در نتیجه و تحت تاثیر پیش بینی تهاجمی بازار برای کاهش نرخ بهره و انتخاب سیاست انبساطی توسط فدرال رزرو ، زودتر از پیش بینی های قبلی و به دلیل چشم انداز رشد اقتصادی است ...  (انتظار بازار دیدن اولین کاهش نرخ در جولای )...با این حال تغییری در ثروت موجود در بازار اتفاق خواهد افتاد ، اگر فدرال رزرو آن لحن دوویش ( آرام – غیر تهاجمی ) مورد انتظار انها را نداشته باشد .( خسارت می بینند)

 

طلا نتوانست سطح قیمت دستیافته خود در رالی روز جمعه را حفظ کند .. در بازه ای از مبادلات توانست بهترین قیمت در بیش از یکسال را ثبت کند . اما در زمان انتشار این خبر طلای بازار کومکس در سطح 1343.40 دلاری قرار داشت ( رقم نهایی در سطح 1345 دلار بود ) ، که تغییر چندانی نسبت به قیمت های هفته گذشته نداشته است .

 

دارین نیوسام ، تحلیلگر و مدیر شرکت تحلیلگران نیوسام گفت:" رقم انتهای بازار روز جمعه عاملی کلیدی برای روند حرکت طلا در مسیر پیش رو است ."..." اگر ما شاهد افت و بسته شدن قیمت پایین 1350 دلار در هر اونس باشیم ، من فکر می کنم که شما شاهد آغاز روندی کوتاه مدت از افت ارزش خواهید بود .

 

از دیدگاه افزایشی ، این تحلیلگر اعتقاد دارد که طلا برای تولید جریان جدید صعود ، نیاز دارد بالای 1365.40 دلار در هر اونس بسته شود .

 

به اعتقاد برخی از کارشناسان در هفته پیش رو ، نشست ماه ژوئن فدرال رزرو در مورد سیاست های پولی و به روز کردن اطلاعات از  وضعیت اقتصادی امریکا و دیدگاه این سازمان نسبت به شرایط  ،مهمترین ریسک اقتصادی برای بازار طلای هفته آینده است .

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند