کدخبر: ۳۱۹۱۲۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
عملکرد عالی طلا در آستانه سال نو چینی

عملکرد عالی طلا در آستانه سال نو چینی

اقتصادنیوز: به گزارش سایت طلا و به نقل از خبرگزاری کیتکو؛ فرانک هلمز، مدیر اجرایی ارشد و مسئول واحد سرمایه گذاری شرکت U.S. Global Investers می گوید معمولا وقتی برگ های تقویم ورق می خورند و به سالی جدید نزدیک می شویم، قیمت طلا با افزایش رو برو می شود، به ویژه وقتی که تعطیلات سال نو چینی را پیش رو داشته باشیم. وی معتقد است، از آنجا که آمریکا همچنان به چاپ اسکناس ادامه می دهد، در دهه پیش رو سود بیشتری برای طلا حاصل خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ انتظار می­رود سال 2020 به مانند سال­های قبل، سالی سرشار از عدم اطمینان و تنش باشد. اما سوال این است که وقتی جنگ تجارت جهانی، برگزیت و تهدیدهای رکود اقتصادی سرانجام پایان یابند، چه دارایی هایی برنده محسوب خواهند شد. زمان، زمان رقابت پیشنهادات تجاریست. پس گزارش ویژه ما را در خصوص عوامل موثر بر تصمیمات سرمایه گذاری شما در سال 2020 را از دست ندهید.

 

عملکرد عالی طلا در آستانه سال نو چینی

عملکرد عالی طلا در آستانه سال نو چینی

به گزارش سایت طلا و به نقل از خبرگزاری کیتکو؛ فرانک هلمز، مدیر اجرایی ارشد و مسئول واحد سرمایه گذاری شرکت U.S. Global Investers می گوید معمولا وقتی برگ های تقویم ورق می خورند و به سالی جدید نزدیک می شویم، قیمت طلا با افزایش رو برو می شود، به ویژه وقتی که تعطیلات سال نو چینی را پیش رو داشته باشیم. وی معتقد است، از آنجا که آمریکا همچنان به چاپ اسکناس ادامه می دهد، در دهه پیش رو سود بیشتری برای طلا حاصل خواهد شد. وی اشاره کرد که در کوتاه مدت، طلا در ایام کریمس افزایش یافته است. "معمولا طی دهه های گذشته، طلا در ماه ژانویه عملکرد مطلوبی داشته است. در حال نزدیک شدن به سال نو چینی هستیم و معمولا در این بازه قیمت ها افزایش یافته و سپس اصلاح می شوند." هلمز به قانون طلایی خرید طلا اشاره کرد و پیشنهاد کرد که 10 درصد سرمایه تان را به طلا و سهام های طلا تبدیل کنید.

بی بی اچ: لغزش دلار و وضعیت نامشخص آن در سال 2019    

به گفته Brown Brothers Harriman یا بی بی اچ، دلار آمریکا همچنان در وضعیت تدافعی باقی مانده است. قبل از ساعت 8 صبح امروز شاخص دلار آمریکا با 0.297 واحد کاهش، به 96.110 رسید. "لغزش دلار آمریکا ادامه دارد و برای هفتمین روز متوالی شاهد کاهش شاخص آن هستیم. از 12 دسامبر تا کنون همچنان زیر سطح 96.588 معامله می شود. در خصوص یورو، شاهد تلاشی برای فراتر رفتن از نرخ 1.1210 دلار هستیم که نرخ 1.1410 دلار 25 ژوئن 2019 را به معرض آزمایش خواهد گذاشت." بی بی اچ  ادامه داد: "ولی بیایید نگاه جامعی به این موضوع داشته باشیم، در سال 2019 دلار در میان دیگر ارزهای اصلی قرار گرفت و دلار کانادا با 4.7 درصد افزایش بهترین عملکرد را در مقابل دلار آمریکا داشت. پوند انگلیس نیز شاهد رشد 3.3 درصدی بود ولی یورو با 2.2 درصد کاهش همراه بود. با این همه جایگاه دلار در مقابل ارزهای بازارهای نو ظهور مستحکم تر بوده است." معامله گران فلزات با دقت به تغییرات دلار توجه می کنند چرا که معمولا فلزات گران بها و دلار آمریکا رابطه معکوس دارند.  

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند