کدخبر: ۳۳۶۹۲۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
توصیه رئیس شورای رقابت به خریداران خودرو

توصیه رئیس شورای رقابت به خریداران خودرو

اقتصادنیوز: رئیس شورای رقابت با تأکید بر اینکه همه قیمت‌های فعلی خودرو ساختگی و دست چند نفر است، گفت: اگر قوه قضاییه وارد شود و این چند نفر را بازخواست و خودروهای دپو شده را وارد بازار کند قیمت‌ها شکسته خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، رضا شیوا در یک برنامه تلویزیونی درباره فرمول قیمت گذاری خودرو،شرایط فعلی بازار و اقدامات پیش رو توضیحاتی داد که مهمترین گفته های وی در پی می‌آید:

* از سال ۱۳۹۲ که وارد بحث قیمت گذاری خودرو شدیم فرمول ما فرمول سقف قیمتی بود یعنی سه تا متغیر «تورم بخشی»، «کیفیت» و «بهره وری» در فرمول ما وجود دارد لذا با این سه متغیر برای چندین سال قیمت گذاری کردیم.

* از بهمن سال ۱۳۹۷، وزیر وقت صمت، برداشت اشتباهی از ابلاغیه سران قوا داشت و به شورای رقابت نامه نوشت که از قیمت گذاری خارج شویم و از آن موقع خارج شدیم تا اخیراً​ که از ما خواستند دستورالعمل قیمت گذاری را ارائه کنیم.

* دستورالعمل شورای رقابت نهایی و برای تایید به ستاد تنظیم بازار ارسال شده است، از بهمن سال ۱۳۹۷ تاکنون قیمت خودرو در کارخانه افزایش نداشته و افزایش کنونی قیمت بازار، ساختگی است تعدادی دلال و منفعت طلب وارد بازار شدند که از قوه قضاییه و دستگاه‌های نظارتی می‌خواهیم وارد شود و تکلیف را مشخص کند.

* زمانی که شورای رقابت وارد شود حتما قیمت حاشیه و کاذب شکسته خواهد شد،باید قسمت تقاضا را محدود و کاری کنیم که مصرف کننده نهایی، خریدار خودرو باشد بنابراین باید محدودیت‌هایی را بگذاریم.

* همه قیمت‌های فعلی ساختگی و دست چند نفر است و اگر قوه قضاییه وارد شود و این چند نفر را بازخواست و خودروهای دپو شده را وارد بازار کند قیمت‌ها شکسته خواهد شد.

* قیمت کنونی خودرو حباب دارد و عده‌ای در تلاش برای نگه داشتن این حباب هستند و این حباب را باید بترکانیم تا قیمت‌ها واقعی شود.  به اعتقاد ما قیمت‌های کنونی اگر بشکند امکان دارد ۳۰ تا ۴۰ درصد قیمت‌ها کاهش یابد.

 

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند