کدخبر: ۳۵۱۹۵۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

برای رد دستیابی این کشور به طلاهایش

اعتراض ونزوئلا به حکم دادگاه انگلیسی

اقتصادنیوز: ونزوئلا حکم دادگاه انگلیس برای عدم دستیابی این کشور به یک میلیارد دلار طلای خود در بانک مرکزی انگلیس را قبول ندارد و درخواست تجدید نظر داده است.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، ونزوئلا درخواست تجدید نظر در حکم دادگاه عالی انگلیس را داده است که طبق آن دولت مادورو نمی‌تواند به یک میلیارد دلار طلای خود در بانک مرکزی انگلیس دسترسی داشته باشد.

براساس گزارش راشاتودی، دادگاه انگلیس در همین ماه اعلام کرد نیکلاس مادورو را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به رسمیت نمی شناسد. این تصمیم برای مبارزه طولانی مدت این کشور در جهت بدست آوردن ذخایر طلایش در لندن بسیار حیاتی بود. دولت ونزوئلا و خوان گوایدو، رهبر مخالفان دولت هر دو ادعای مالکیت این ذخایر طلا را دارند.

 بانک مرکزی ونزوئلا پس از ارائه این حکم در دوم جولای اعلام کرد درخواست تجدید نظر می دهد و حالا این درخواست در اوایل هفته آینده ثبت خواهد شد.

 دولت مادورو سعی دارد سرمایه های طلای خود را از بانک مرکزی انگلیس پس بگیرد و ادعا می کند این منابع را برای خرید دارو و تجهیزات جهت مقابله با همه گیری ویروس کرونا نیاز دارد. دولت مادورو برای اطمینان از اینکه پول فروش این طلا برای مقاصد دیگر مصرف نخواهد شد، درخواست انتقال مستقیم آن به برنامه توسعه سازمان ملل را داده است.

 بانک مرکزی انگلیس در ماه ژانویه درخواست ونزوئلا برای پس گرفتن این ذخایر طلا را رد کرد. به نظر می رسد این تصمیم طبق خواسته مقامات آمریکا گرفته شده بود که قصد دارند دسترسی مادورو به ذخایر خارجی خود را قطع کنند. بانک مرکزی ونزوئلا در ماه مه علیه همتای انگلیسی خود شکایت کرده بود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند