رصد بازار خودروهای داخلی

تاخت و تاز خودروهای مدل 1400 در بازار + جدول

کدخبر: 402909
اقتصادنیوز : محصولات ایران خودرو مدل 1400 امروز در بازار با چه قیمتی معامله شدند؟ ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که محصولات ایران خودرو در بازار نسبت به آخرین روزهای سال 99 رشدی 12 تا 3 میلیون تومانی داشته اند.

به گزارش اقتصادنیوز؛ بازار خودرو 1400 با رشد قیمت استارت زد. اتفاقی که البته به گفته فعالان بازار جدید نیست و در سنوات گذشته نیز با ورود به سال جدید، به دلیل آنکه قیمت های خودرو به روز می شود  شاهد افزایش قیمت در بازار خودرو هستیم.

از سوی دیگر در ماه های پایانی سال گذشته با افزایش قیمت خودرو در بازار متولیان به منظور کنترل قیمت خودرو در این دوره به خودروسازان مجوز افزایش قیمت ندادند، این اقدام  به منظور کنترل بازار صورت گرفت، اما خودروسازان نیز در مقابل سیاست کاهش عرضه در بازار را پیش گرفتند که این امر موجب شد تا روند صعودی قیمت خودرو ادامه داشته باشد. حال با توجه به اینکه مجوز افزایش قیمت برای سال جاری برای خودروسازان صادر شده باید دید آیا خودروسازان از سیاست قطره چکانی عرضه در بازار دست خواهند کشید یا همچنان بازار تشنه خواهد ماند.

قیمت محصولات ایران خودرو در بازار خودرو

در میان محصولات پرتیراژ ایران خودرو خودروهایی مانند« پژو 206 تیپ 2»، « پژو 206 تیپ 5»، «پژو 206 صندوقدار»، « سمند LX»،«سمند LX با موتور EF7»، «سمند سورن» قرار دارند که توانسته اند نظر خریداران محصولات میان قیمت را به خود جلب کنند.

اما با توجه به ارزیابی بازار خودرو، «سمند lx » امروز در بازار به چه قیمتی معامله شد، رصد صورت گرفته از بازار نشان دهنده آن است که این خودرو امروز 179 میلیون تومان در بازار معامله شد و نسبت به آخرین روزهای سال گذشته رشدی 4 میلیونی را ثبت کرد.

«سمند lx با موتورEF7» نیز امروز در بازار با قیمت 203 میلیون تومان خرید و فروش شد و نسبت به آخرین روزهای سال 99 رشدی 5 میلیونی را تجربه کرد. «سمند سورن» نیز یکی محصولات این خانواده نیز امروز 244 میلیون تومان در بازار داد و ستد شد و نسبت به آخرین روزهای سال گذشته رشد 5 میلیون قیمت داشت.

اما «پژو 206 تیپ دو» نیز امروز در بازار 198میلیون تومان معامله شد و به این طریق نسبت به آخرین روزهای سال گذشته رشدی 12 میلیون تومانی قیمت را تجربه کرد. «تیپ 5» این خودرو نیز با نرخ 258 میلیون تومان در بازار داد و ستد شد و نسبت به آخرین روزهای سال گذشته رشدی 8 میلیون تومانی را ثبت کرد. اما در میان خانواده 206 مدل صندوق این خودرو نیز در بازار قیمتی 242 میلیون تومانی داشت که نسبت به مدت زمان مورد بررسی این خودرو رشدی 3 میلیون تومانی داشته است.

ایران 1400

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما