کدخبر: ۲۵۰۷۶۳ لینک کوتاه

دخالت «ملانیا ترامپ» اخراجی دیگری در کاخ سفید رقم زد

میرا ریکاردل یکی از کارمندان عالی‌رتبه کاخ سفید به دلیل نارضایتی ملانیا ترامپ از او برکنار شد. ریکاردل که معاون جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا بود، حال قرار است وظیفه جدیدی در دولت دونالد ترامپ عهده‌دار شود.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از اسپوتنیک؛ معاون بولتون به خواست ملانیا ترامپ برکنار شد سارا ساندرس، سخنگوی کاخ سفید ضمن اعلام این مطلب خاطرنشان ساخت ترامپ به خاطر خدمات خانم ریکاردیل به ملت آمریکا سپاسگزار است و وی به حمایت از رئیس جمهوری ادامه می دهد.

پیشتر ملانیا ترامپ همسر رئیس جمهوری آمریکا خواستار اخراج «میرا ریکاردیل» معاون جان بولتون شده و ابراز عقیده کرده بود که "رکاردیل" دیگر شایستگی خدمت در کاخ سفید را ندارد.

پیشتر گزارش رسانه های آمریکایی حاکی از این بود که احتمال دارد که در چارچوب تغییرات گسترده ای که در کاخ سفید قراراست صورت گیرد، میرا ریکاردیل نیز از سمت خود برکنار شود.

تنها در هفته گذشته جف سشنز وزیر دادگستری آمریکا به دستور دونالد ترامپ از سمتش برکنار شد. 

بر اساس گزارش ها، ریکاردیل معاون مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ با اعضای خانواده ترامپ و همچنین جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا اختلاف داشته است.

پیش از این نیز شبکه ان.بی.سی گزارش داده بود، «جان کلی» رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید ممکن است به دلیل اختلاف با «ملانیا ترامپ» همسر رئیس جمهوری آمریکا و «جان بولتون» مشاور امنیت ملی به زودی سمتش را ترک کند.

بعد از برگزاری انتخابات میان دوره ای آمریکا، روند تغییرات در کابینه ترامپ سرعت گرفته است.

واشنگتن پست گزارش داده است که «کریستین نیلسن» وزیر امنیت داخلی آمریکا هم به زودی دولت ترامپ را ترک می کند. بولتون از سیاست های نیلسن در رابطه با مهاجران در مرزهای آمریکا انتقاد کرده بود. کلی در واکنش با این انتقاد از نیلسن دفاع کرده بود که دفاعیه وی منجر به درگیری لفظی با بولتون شده بود.

به نقل از وال استریت ژورنال، کارمند ملانیا ترامپ حین سفر به آفریقا در ماه گذشته بر سر صندلی هواپیما با خانم ریکاردل درگیری پیدا کرده بود. منابع مطلع به وال استریت ژورنال گفتند، ریکاردل همچنین با درخواست کارمند ملانیا ترامپ برای استفاده از "منابع" شورای امنیت ملی آمریکا مخالفت کرده بود. ظاهرا این کارمند ملانیا بعدا سراغ رئیس‌جمهوری آمریکا رفته و گفته است به ظن او ریکاردل آغازگر داستان‌های ناخوشایندی است که علیه ملانیا و تیمش وجود دارد.