کدخبر: ۲۷۵۱۵۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
درخواست هنیه از مردم فلسطین برای حضور میلیونی در سالگرد راهپیمایی بازگشت

درخواست هنیه از مردم فلسطین برای حضور میلیونی در سالگرد راهپیمایی بازگشت

اقتصاد نیوز: رئیس دفتر سیاسی حماس از تمامی فلسطینی‌ها خواست تا در آستانه یک سالگی راهپیمایی بازگشت حضور گسترده‌ای در این راهپیمایی داشته باشند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در سخنرانی پس از حملات اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه گفت: «مقاومت فلسطین حرف خود را زد و اشغالگران نیز پیام مقاومت را دریافت کردند».

هنیه امروز چهارشنبه در مقر حماس در غزه صحبت کرد و از تمام فلسطینی‌ها در داخل و خارج و کرانه باختری خواست تا روز جمعه در یادبود روز «زمین» و در اولین سالگرد تظاهرات بازگشت، «حضور میلیونی» در آن داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری «صفا»، هنیه از تمامی «طرف‌هایی که تلاش کردند تا یاغی‌گری اسرائیل علیه نوار غزه را متوقف کنند» قدردانی و تاکید کرد که «بازسازی مرکز رهبری جنبش حماس که در حمله اخیر صهیونیست‌ها تخریب شد انجام خواهد شد و این مرکز نماد پایداری و مبارزه باقی خواهد ماند».

راهپیمایی بازگشت، که هر هفته جمعه در طول مرز شرقی غزه برگزار می‌شود، از ۳۰ مارس (۱۰ فروردین ۱۳۹۷) آغاز شده و حماس اعلام کرده تا زمان تحقق اهدافش، ادامه خواهد یافت.

تاکنون بیش از ۲۵۰ فلسطینی در یک سال گذشته هنگام این راهپیمایی به شهادت رسیده‌اند و نزدیک به سی هزار نفر نیز مجروح شده‌اند.

طبق گزارش اخیر وزارت بهداشت غزه، از حدود ۲۵۰ شهید، حدود ۵۰ نفرش کودک و شش نفر زن و یک نفر سالخورده بوده و از مجموع سی هزار مجروح نیز بیش از سه هزار نفر آن کودک بوده‌اند.