کدخبر: ۲۸۲۳۸۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اتحادیه اروپا: بیانیه‌های ایران نقض یا خروج از توافق هسته‌ای به شمار نمی‌رود

اتحادیه اروپا: بیانیه‌های ایران نقض یا خروج از توافق هسته‌ای به شمار نمی‌رود

اقتصاد نیوز: یک مقام اتحادیه اروپا در واکنش به اقدامات اخیر ایران درباره کاهش تعهداتش ذیل برجام گفت: بیانیه‌های ایران نقض یا خروج از توافق هسته‌ای به شمار نمی‌رود.

 به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ علی رغم ضرب الاجل اعلام شده هنوز بسیاری از دیپلمات‌ها و کارشناسان اروپایی بر این باورند که زمان کافی برای دستیابی به یک راهکار دیپلماتیک در خصوص برجام وجود دارد.

اتحادیه اروپا همچنان سعی می کند تا علی رغم فشارهای دولت ترامپ، توافق هسته‌ای با ایران را زنده نگه دارد.

واشنگتن در ادامه تلاش‌های خود برای از بین بردن برجام، شرکت‌های اروپایی را تهدید کرده است که در صورت همکاری تجاری با ایران، تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت. این در شرایطی است که همکاری شرکت‌های اروپایی با ایران بر اساس مفاد صریح برجام، قانونی و مشروع است.

 

ایران نیز هشدار داده است که اگر کشورهای اروپایی ظرف مدت 60 روز برای انجام همکاری‌های تجاری و اقتصادی با تهران راهکار مناسبی را اتخاذ نکنند، غنی سازی اورانیوم را افزایش خواهد داد.

یک مقام ارشد اتحادیه اروپا که نامش فاش نشده است در این باره گفت: انتظار هیچ گونه فعالیت‌های چشمگیر و دراماتیک و اداری و بروکراتیک را بر مبنای این تهدیدات از اتحادیه اروپا نداشته باشید. ما هیچ گونه ضرب الاجل و اولتیماتومی را قبول نمی‌کنیم. بیانیه‌های ایران نقض یا خروج از توافق هسته‌ای به شمار نمی‌رود. تا زمانی که ایران به تعهداتش پایبند باشد، ما نیز از تعهدات مان تبعیت خواهیم کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند