کدخبر: ۲۸۹۹۱۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آنگلا مرکل: شواهد قوی وجود دارد که ایران پشت حمله به نفتکش‌هاست

اقتصادنیوز: آنگلا مرکل صدراعظم المان مدعی شد که شواهد قوی وجود دارد که ایران به دو نفتکش در دریای عمان حمله کرده است. او گفت:‌ «ما این اقدامات را خیلی جدی تلقی می کنیم و شواهد قوی در این ارتباط وجود دارد.»

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از یورونیوز، صدراعظم آلمان که در کنفرانس مطبوعاتی با رئیس جمهوری اوکراین در برلین سخن می‌گفت همچنین درباره پیامدهای نقض برجام به ایران هشدار داد و گفت: نقض مواد توافق‌نامه هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهانی بدون عواقب نخواهد بود.

آمریکا روز دوشنبه با انتشار عکس‌های تازه‌ای از قایقی که پنتاگون می‌گوید به ایران تعلق دارد و به یکی از نفتکش‌ها نزدیک شده است، ایران را متهم کرد که به این دو نفتکش حمله کرده‌ است.

واشنگتن می‌گوید این قایق ایرانی یکی از مین‌هایی که به بدنه نفتکش چسبیده و منفجر نشده بود را از بدنه نفتکش جدا کرده است.

با این حال اتحادیه اروپا روز دوشنبه در واکنش به ویدئوی نزدیک شدن این قایق به نفتکش که تصاویرش بسیار مبهم بود، گفت که این شواهد برای متهم کردن ایران کفایت نمی کند.

وزیر خارجه آلمان روز دوشنبه گفته بود که برلین پیش از هرگونه نتیجه‌گیری، تمام شواهد موجود در ارتباط با حمله به این دو نفتکش را مورد بررسی قرار خواهد داد.

آنگلا مرکل همچنین با این ارزیابی که «شرایط بسیار جدی» در منطقه خلیج فارس وجود دارد، خواستار راه‌حلی صلح‌آمیز برای حل تنش میان ایران و آمریکا شد. او از تمام طرف‌های درگیر به‌ویژه ایران خواست که مانع افزایش تنش‌ها شوند.

این در حالی‌است که ایران دست داشتن در حمله به این دو نفتکش را رسما تکذیب کرده است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند