کدخبر: ۳۱۹۹۴۱ لینک کوتاه

فرمانده کل سپاه: حرف آخر را اول می‌زنم، انتقامی پشیمان کننده می‌گیریم

اقتصادنیوز: فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: انتقامی سخت، محکم، پشیمان کننده، قاطع و تمام کننده می‌گیریم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، سردار حسین سلامی صبح سه شنبه در آئین تشییع پیکر مطهر سردار حاج قاسم سلیمانی در میدان آزادی در جمع مردم عزادار اظهار کرد: حرف آخر را اول می زنم انتقامی سخت، محکم، پشیمان کننده، قاطع و تمام کننده می‌گیریم؛ شما مردم مطمئن و آرام باشید.

این سخنان قاطعانه فرمانده کل سپاه در پاسخ به شعار «سلامی سلامی، انتقام انتقام» حاضران در مراسم وداع با پیکر سرداران مقاومت در کرمان عنوان شد.

فرمانده سپاه  با بیان اینکه شهید قاسم سلیمانی تقوا را از ابوذر گرفته بود اظهار کرد: او ابوذر بود و هست و وفاداری را از حضرت ابوالفضل گرفته بود و این وفادارای و عشق به اسلام و ولایت و ایران عزیز را اثبا کرد. او میثم، عمار و یاسر بود.

اهم اظهارات فرمانده کل سپاه را به نقل از خبرگزاری‌ها بخوانید؛

*امروز سرزمین کرمان و دیار کریمان شاهد طلوع دو خورشید روی زمین است. ما امروز آمده ایم تا در آسمان افتخارات این سرزمین عزیز دو خورشید پر فروغ را که دیگر هرگز غروب نخواهند کرد، بنشانیم.

*ما در نبرد با آمریکا شهدای عزیزی را تقدیم کرده ایم، فرمانده شجاع، وفادار، فداکار و بی نظیر سپاه اسلام که تاریخ بشریت همانند او را کمتر دیده و یا اصلاً ندیده است که او سردار قلب‌ها و دل‌ها، سردار رشید جهان اسلام، ایران و کرمان حاج قاسم سلیمانی است.

* گستره شخصیت او فراتر از مرزهای ایران و جهان اسلام بود و امروز همه جهان از او به عنوان اسوه حمایت از مظلومان و مستضعفین یاد می‌کنند و چه بد است کار کسانی که می‌خواهند به خورشید سنگ بزنند و آن را خاموش سازند.

*این کار آمریکا به پایان استکبار و سلطه آنان بر جهان خواهد انجامید.

*شهید سلیمانی در عین جدیت شخصیتی مهربان داشت، او در مقابل دشمن چون کوه استوار و در برابر مردم نرم، خاضع و فروتن بود و با مهربانی و لبخند با آنان مواجه می‌شد.

* شهادت قاسم سلیمانی و یارانش نقطه پایان آنان نیست بلکه نقطه آغاز آنان محسوب می‌شود، حاج قاسم یک راه است که تازه آغاز شده و ما را به قله های بلند می رساند. دشمن بداند شهید سلیمانی از قاسم سلیمانی برای دشمن خطرناک‌تر است.

*شهید قاسم سلیمانی از قاسم سلیمانی برای دشمن خطرناک‌تر است؛ اما سپهبد بزرگ ما، فرمانده رشید ما، فرمانده رعنا و نازنین و طناز ما چه کرده است که دشمن او و یارانش را اینچنین ناجوانمردانه و ناعادلانه هدف آشکارترین ترور عالم قرار می‌دهد؟ او فراتر از مرزها و معمار شکست آمریکاست. سپهبد شهید ما معمار شکست‌های چهار دهه پی در پی آمریکا از مسلمانان عالم است.

* قاسم سلیمانی دشمنان را در بیابان‌ها، خیابان‌ها، دشت‌ها و کوه‌ها تا شرق مدیترانه و شمال دریای سرخ تعقیب کرده است. او نهضت فلسطین را احیا کرده است؛ او رژیم صهیونیستی را در باریکه در حصار آتش‌های قدرتمند فلسطینیان قهرمان قرار داده است. او احیاگر میدانی نهضت فلسطین بوده است او سیاست آمریکا را برای از بین بردن حلقه مرکزی مقاومت در کنار مدیترانه یعنی سوریه با شکست بزرگ مواجه کرده است. او استراتژی آمریکا برای بر هم زدن امنیت و آرامش مسلمانان در هر نقطه‌ای از عالم اسلام را با شکست مواجه کرده است.

* او از جغرافیای یکپارچه جهان اسلام حفاظت کرده و اجازه نداده است دشمنان صهیونیست و آمریکای جنایتکار که قدرت خود را در تجزیه کشورهای مسلمان و کوچک کردن و ضعیف کردن آنها می‌دانند، رؤیای باطل آنها جامه تحقق به خود بپوشاند. او مانع از این شده است که آمریکایی‌ها بر عراق سیطره پیدا کنند و اجازه نداده است موفقیت‌های نظامی آمریکا در عراق علیه صدام به موقعیت و قدرت سیاسی در عراق تبدیل شود.

شهادت سردار سلیمانی نقطه آغازی بر پایان زودرس اخراج آمریکا از همه منطقه جهان اسلام

* او از شکست یمن در مقابل ائتلاف سعودی-آمریکایی- صهیونیستی و اروپایی جلوگیری کرده است؛ او این شخصیت است او را ببینید؛ اینجا ایستاده است. شما نقطه آغازی بر پایان حضور خود در این منطقه زدید، اعلام می‌کنم شهادت سردار بزرگ سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی نقطه آغازی بر پایان زودرس اخراج آمریکایی‌ها از همه منطقه جهان اسلام است و جهان ان شاالله این پدیده را به زودی خواهد دید.

*{در پاسخ عزاداران حاضر در تشییع سردار سلیمانی که خواهان انتقام بودند}: انتقام می‌گیریم و آرام باشید؛ ما به آینده فکر می‌کنیم. ما می‌خواهیم آینده جدیدی بسازیم این اراده الهی ماست.

* دوستان عزیز آنها اشتباه کردند، آمریکایی‌ها سال‌های سال در فضای مجازی با بسیج همه رسانه‌ها و عملیات‌های روانی سنگین تلاش کردند تا قدری از کینه و نفرت مسلمانان نسبت به خود را کاهش دهند؛ بسیار تلاش کردند ملت ایران را از انقلاب، رهبر و اسلام جدا کنند و تصور می‌کردند به نتیجه رسیده‌اند.

* آنها فکر می‌کردند مردم ایران دیگر پژواک صدای آنها شده‌اند به خیابان‌های می‌ریزند و علیه نظام عمل می‌کنند اما آمریکا با این اقدام خود امروز ببیند مردم برای چه به خیابان‌ها آمده‌اند. انقلاب دوباره بیش از همیشه زنده شد درود خدا بر شما مردم با شرف.

*{خطاب به مردم}: ما اگر هر روز قطعه قطعه شویم در راه شما قربانی شویم می‌ارزد این آرزوی ماست؛ ما فدایی شما هستیم این را سردار بزرگ ما با پیکر عزیزش و سردار دیگرمان و فرماندهان دیگرمان می‌گویند.

* امروز بذر کینه از آمریکا در دل ملت‌های مسلمان و غیر مسلمان به شکلی شگفت انگیز کاشته شده است که نتیجه آن این است که مسلمانان دیگر هیچ نقطه امنی در هیچ کجا برای آمریکا نخواهند گذاشت.

* به آمریکایی‌ها می‌گوئیم همه سرمایه‌گذاری‌هایتان را با این ترور ناجوانمردانه به آتش کشیدید. امروز یک انرژی جدید و نیروی پیشران قوی و اراده و انگیزه عمیق شکل گرفته که این اصل اول مبارزه با آمریکاست.

* مردم مسلمان با ایمان و آگاهی و احساس و قلب‌های خود می‌جنگند، امروز قلب‌ها برای همیشه سرشار از نفرت آمریکایی هاست و این الزام اول برای شکل گیری یک مبارزه گسترده علیه استکبار است تا اینکه ان شالله جهان اسلام به طور کامل از شر شیاطین آزاد شود.

اگر دشمنان حرکت دیگری انجام دهند آنجا را که دوست دارند به آتش می کشیم

* باز هم می‌گوئیم اراده ما محکم است به دشمنانمان هم می‌گوئیم انتقام می‌گیریم اما اگر حرکت دیگری انجام دهند آنجا را که دوست دارند و به آن عشق می‌ورزند به آتش می کشیم و خود آنها می‌دانند آنجاها کجاست.

* من صمیمانه خاک کف پای ملت ایران را می بوسم؛ چقدر وفادارانه به میدان آمدید درود خدا بر شما باد. ای کاش خداوند به ما هم توفیق دهد در راه آرمان‌های بلند و آرزوهای شما به دوستانمان ملحق شویم. عزیزانی از استان‌های مختلف سیستان و بلوچستان، هرمزگان، شیراز و اقصی نقاط عالم و کشور آمده‌اند و در اینجا میهمانان خارجی داریم. میهمانانی که از کشورهای دیگر اسلامی آمده‌اند که آنها خارجی نیستند بلکه ایرانی اند و ما هم لبنانی، سوری و عراقی هستیم مرزها از بین رفته است.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند