کدخبر: ۳۱۹۹۵۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
روایت سعید جلیلی از احترام تمام قد هوگو چاوز به سردار سلیمانی

روایت سعید جلیلی از احترام تمام قد هوگو چاوز به سردار سلیمانی

اقتصادنیوز: نماینده رهبر انقلاب در شورای‌عالی امنیت ملی گفت: منطق رویارویی با زورگو، گفتگو نیست بلکه باید همان کاری را کرد که حاج قاسم می‌کرد و باید سرشان را برایشان فرستاد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سعید جلیلی نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی و عضو شورای راهبردی روابط خارجی در برنامه تلویزیونی نگاه یک با اشاره به بیانات حضرت امام خمینی (ره) در رابطه با مردم ایران گفت: امام بزرگوار ما، در وصیت نامه خود مردم ایران را اینگونه توصیف کردند؛ من شهادت می‌دهم که مردم ایران از مردم دوران پیامبر اکرم (ص) و حضرت امیر (ع) بهتر هستند؛ آنچه که در این سه روز اتفاق افتاد، صدق گواهی سخن امام بزرگوار ما بود. حاج قاسم تبلور ظهور اراده یک ملت بود؛ او کسی بود که توانست شکست را به بسیاری از قدرت‌ها و رؤسای جمهور آمریکا نشان دهد.

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی گفت: شاید یک سوالی ایجاد شود و آن هم این است که چرا ملت ما توانست در این ۴۰ سال با موفقیت پیش برود؟ در جواب این سوال باید گفت این موفقیت وابسته به یک یا دو نفر نبود؛ در این ۴۰ سال مردمی پیدا شدند که آگاهانه یک مسیر صحیح را انتخاب کردند و احیا شدند، البته امروز دشمنان ما هم به این موضوع اعتراف می‌کنند..

نماینده رهبر انقلاب در شورای‌عالی امنیت ملی یادآور شد: امروز حاج قاسم سردار محبوبِ امت اسلامی است یعنی غزه و حماس اهل سنت هم همان ارادت به حاج قاسم دارند که حزب الله شیعه دارد؛ من به خاطر دارم که هوگو چاوز رئیس جمهور وقت ونزوئلا به ایران سفر کرد، وقتی با سردار سلیمانی جلسه گذاشتیم آقای چاوز هنگامی که سخنان سردار را می‌شنید، تمام قد احساس احترام و خضوع داشت.

جلیلی رأی مجلس عراق به خروج نظامیان آمریکا را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه این برخلاف تصور آمریکا بود، تصریح کرد: این اول بسم‌الله است و آمریکا باید طعم شکست‌های متعدد را بچشد، دیگر از آن دورانی که آمریکایی‌ها اراده کنند هر کاری را انجام دهند، خبری نیست.

سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای عالی امنیت ملی گفت: امروز رئیس دولت آمریکا به صراحت می‌گوید ما سیاستمان فشار حداکثری است و این را هم اعلام می‌کند و هم اعمال می‌کند اما چرا در این چهل سال ملت ما موفق شد؟ زیرا ملت ما نگاه راهبردی را در همه زمینه‌ها درک کرده است. وقتی که آمریکا در سال ۳۲ می‌آید و بر علیه یک دولت به راحتی کودتا می‌کند و این حرکت‌های او تا امروز ادامه پیدا می‌کند یعنی این دشمنی موضوعی نیست که ما بگوییم بلکه با اقدامات او به صراحت بیان می‌شود. بنابراین این نشان می‌دهد که نگاه ما حتی در انتقام هم راهبردی است.

 

وی ادامه داد: امام (ره) در زمان تسخیر لانه جاسوسی گفت که خود شاه اقرار می‌کرد که من مأموریت دارم برای وطنم و امام می‌گفت که او یک مأمور بود و ما به دنبال این هستیم که ببینیم آمر چه کسی است که این بلا را سر ملت ما آورده؟ پس امام راحل آگاه به کانون اصلی اتفاقات بوده است و اصل هم همین است که اگر کسی می‌خواهد مانع پیشرفت ملت ما شود ما باید مانع شویم و این همان نگاه راهبردی است.

وی ادامه داد: می‌خواهم به یک نکته ارزشمند اشاره کنم مبنی بر اینکه این پیام ملت ما به حاج قاسم بود اما در این شرایط پیام حاج قاسم به ما چیست؟ پیام او در زمان حیاتش این بود که می‌توان پیروزی‌های بزرگ به دست آورد و شکست‌های سنگین را به دشمن تحمیل کرد که این را در عمل نیز نشان داد.

جلیلی افزود: آیا حاج قاسم یک بار در این برنامه‌های تلویزیونی صحبت کرد مانند امثال من؟ خیر اما چرا مردم شیفته او بودند؟ چون او در عمل حقانیت و راهبرد خود را ثابت کرد. من یادم است که چند سال پیش رفتیم شهر او در بافق و در روستا من خدمت پدر او رسیدم که یک پیرمرد روستایی در یکی از شهرستان‌های کرمان بود. حاج قاسم از یک چنین خانواده‌ای بود و امروز یک شخصیت جهانی شده که هیچکس نمی‌تواند عظمت او را انکار کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: زمانی که من از پدر او پرسیدم چرا حاج قاسم به این مقام رسید پاسخ دادند که من به او نان حلال دادم. بنابراین ملت امروز خاضعانه دربرابر او قیام می‌کند زیرا را از خود می‌داند و می‌فهمد اگر به توانایی خود اتکا کند چه دارایی‌هایی دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان با بیان اینکه حاج قاسم طعم شکست را به آمریکا یا چشاند، گفت: ما یادمان نمی‌رود، آمریکا یادداشت‌های متعدد می‌داد و التماس می‌کرد، که ما در عراق تحت‌فشار هستیم. ترامپ ادعا کرد که ۷ هزار میلیارد دلار هزینه کرده است اما چیزی به دست نیاورد. آنها دوباره حرکتی را تحت عنوان داعش شروع کردند که همین آقای ترامپ می‌گوید رئیس جمهور قبل از او، این گروه را ساخته است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند