وقوع یک انفجار جدید در افغانستان

کدخبر: 411151
اقتصاد نیوز : به دنبال وقوع یک انفجار در جنوب افغانستان ۱۱ نفر کشته و ۲۵ تن زخمی شدند؛ این درحالی است که افغانستان هنوز از شوک انفجار مهیب در مدرسه دخترانه کابل خارج نشده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، درحالی که افغانستان در شوک انفجار مدرسه دخترانه در کابل است، منابع خبری بامداد دوشنبه اعلام کردند که با وقوع انفجار در یک اتوبوس در جنوب این کشور، ۱۱ نفر کشته شدند.

بر اساس این گزارش، یک مقام دولتی افغانستان که خواست نامش فاش نشود به الجزیره گفت: در این انفجار ۲۸ نفر نیز زخمی شدند. تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسؤولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

روز شنبه سه انفجار پیاپی در حوزه سیزدهم امنیتی شهر کابل رخ داد. بر اساس اعلام شاهدان عینی، این حادثه در نزدیکی مدرسه دخترانه سیدالشهداء در غرب کابل روی داد. این حادثه ناشی از انفجارهایی بود که به دلیل منهدم شدن یک خودرو بمب گذاری شده مقابل این مدرسه به وقوع پیوست.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان در واکنش به انفجارهای غرب شهر کابل، پایتخت افغانستان اعلام کرد: ما این انفجارها را محکوم می‌کنیم. سخنگوی طالبان در ادامه ضمن تأکید بر عدم دخالت در این رویداد، اعلام کرد گروهک تروریستی داعش مسئول این حوادث بوده است.

شمار شهدای انفجارهای مرگبار در مدرسه دخترانه در کابل به ۶۸ نفر افزایش یافته است. این درحالی است که شمار مجروحان نیز به بیش از ۱۶۵ نفر رسیده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما