کدخبر: ۳۲۷۰۰۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ابیگیل جانسون: تاجر میلیاردر آمریکایی

اقتصادنیوز: ابیگیل پیرپونت جانسون، تاجر میلیاردر آمریکایی است که از سال ۲۰۱۴ مدیریت شرکت سرمایه‌گذاری فیدلیتی (Fidelity) را بر عهده گرفته است. خانواده جانسون ۴۹ درصد سهام شرکت را در اختیار دارد و سهم خود ابیگیل ۵/ ۲۴ درصد است.

به گزارش اقتصادنیوز، او در دسامبر ۱۹۶۱ به دنیا آمد. ابتدا به کمبریج رفت و سپس مدرک تاریخ هنر را در سال ۱۹۸۴ از کالج خصوصی هوبارت و ویلیام اسمیت دریافت کرد. او سپس مدرک MBA از مدرسه کسب‌وکار هاروارد گرفت. بعد از فارغ‌التحصیلی از هاروارد در سال ۱۹۸۸، او به‌عنوان تحلیلگر و مدیر پرتفو، به شرکت سرمایه‌گذاری فیدلیتی که پدربزرگش ادوارد جانسون دوم آن را در سال ۱۹۴۶ بنیان‌گذاری کرده بود، پیوست. در سال ۲۰۰۱ به مدیریت دارایی‌های فیدلیتی ارتقا پیدا کرد. در سال ۲۰۰۵، مدیر خرده‌فروشی شد،‌ تا اینکه در سال ۲۰۱۴ به مدیر عاملی رسید و جای پدرش را که از سال ۱۹۷۷ این سمت را داشت، گرفت. ابیگیل در سال ۲۰۱۶ رئیس هیات‌مدیره شد. او در سال ۲۰۱۸ سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال را وارد فیدلیتی کرد. ابیگیل جانسون عضو «کمیته قانون‌گذاری در بازارهای سرمایه» است و اولین و تنها زنی است که در هیات‌مدیره «مجمع خدمات مالی» حضور دارد.

ابیگیل پیرپونت جانسون، تاجر میلیاردر آمریکایی است که از سال ۲۰۱۴ مدیریت شرکت سرمایه‌گذاری فیدلیتی (Fidelity) را بر عهده گرفته است. خانواده جانسون ۴۹ درصد سهام شرکت را در اختیار دارد و سهم خود ابگیل ۵/ ۲۴ درصد است

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند