مرگ، ابتلا و وخامت باز هم رکورد شکست؛

آمار کرونا؛ هر روز بدتر از دیروز /قرمزترین روز کرونایی + نمودار

کدخبر: 365525
اقتصادنیوز : در روزهای اخیر کرونا افسار گسیخته‌تر پیش رفته و رنگ تیرگی را به پاییز 99 پاشیده است، آمار روزانه کرونا نیز حکایت از بحرانی تر شدن وضعیت شیوع کرونا در کشور دارد.

به گزارش اقتصادنیوز، رکوردشکنی کرونا در پاییز همچنان ادامه دارد، آمارهای کرونا در شروع مهرماه، نگران کننده تر از قبل شده است و براساس آمارهای وزارت بهداشت در روز جاری کرونا جان 235 نفر دیگر از هموطنان را گرفته است. آماری که نظیر آن تنها در 7 مرداد که بالاترین میزان مرگ و میر را به خود اختصاص داده، به ثبت رسیده بود و امروز نیز اعلام آن از سوی سخنگوی وزارت بهداشت مُهر تاییدی بر بحرانی بودن شرایط شد.

کرونا هنوز قربانی می گیرد

ویروس کرونا که بر طبق اعلام رسمی وزارت بهداشت در 30 بهمن سال گذشته وارد ایران شد هنوز هم قربانی می گیرد. شیوع این بیماری از همان ابتدای اسفند سال 98  به سرعت روند صعودی گرفت اما پس از آن با سیاست فاصله‌گذاری اجتماعی وتلاش کادر درمان از سرعت انتقال و میزان میرگ ومیر در پایان بهار کاسته شد. در حالیکه انتظار  میرفت این روند همچنان کاهشی باشد اما دوباره در میانه تابستان شیوعی جدی تر را تجربه کرد.

کرونا قرمز و سیاه

در ادامه نوسانات آمار کرونا در ایران، در مهرماه، کرونا روند صعودی ثابتی را استارت زده است، این روند سبب شده تا شاهد سه رکورد جدید روزانه بیماری کرونا در روز جاری باشیم. همزمانی این سه رکورد، 14 مهر را به بدترین روز کرونایی از بدو ورود این ویروس تابه امروز تبدیل کرد.

قرمزترین روز کرونایی

 ابتلای 3 هزار و 903 نفر به کرونا که امروز از سوی سخنگوی وزارت بهداشت اعلام شد،  بیشترین رکورد مبتلایان روزانه به ثبت رسید. پیش از آن روزهای اول و دهم مهر این رکورد را شکسته بودند. آنچه قرمزی وضعیت بیماری کرونا را در پاییز بیشتر به چشم می آورد، مرور آمار مبتلایان روزانه است. این رقم از ابتدای مهر تاکنون همواره بالاتر از 3 هزار و 500 نفر در هر روز بوده است.

کرونا قرمز و سیاه

افسار گسیختگی کرونا در مرگ و میر

دومین رکورد سیاه کرونا در حوزه جانباختگان بیماری کرونا است. پیش از این 7 مرداد با 235 فوتی سیاه ترین روز کرونایی بود . پس از 2 ماه امروز دوباره این رکورد تجربه شد.

سومین رکورد روزانه این بیماری در بخش بیماران وخیم بوده است. در حالی که بالاتر از 4 هزار نفر محدوده قرمز در شمارش بیماران بدحال تلقی می شود این رقم از چهارم مهر همواره بالاتر از این مقدار بوده است. در ادامه این روند شمار بیماران بد حال در روز جاری به 4 هزار و 167 نفر رسید. این آمار، بالاترین رقمی است که از بدو ورود کرونا تا کنون بیمارستان‌ها تجربه کرده‌اند.

بیشترین میزان مبتلایان و بیماران بدحال روزانه از یکسو و تجربه مجدد بیشترین آمار فوتی از سوی دیگر امروز را به بدترین روز کرونایی تاکنون مبدل کرده است. بر این اساس لزوم به کارگیری سیاست فاصله گذار ی اجتماعی بیش از پیش احساس می شود

کرونا قرمز و سیاه

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما