ورودی ۵ سد استان تهران

کدخبر: 380454
ورودی ۵ سد استان تهران از ابتدای سال آبی به ۱۷۸.۶۱ میلیون مترمکعب رسیده است، از افزایش ۳۶ درصدی حجم ورودی سد‌های استان تهران از ابتدای آذرماه تاکنون خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)؛ معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران با اعلام این خبر افزود در خصوص آخرین وضعیت مخازن سد‌های استان تهران تا ۲۹ آذرماه اظهار کرد: مجموع حجم مخازن ۵ سد این استان به ۶۱۵ میلیون مترمکعب رسیده که این رقم در سال گذشته ۶۸۶ میلیون مترمکعب بوده است. حجم مخزن نرمال انتهای آذرماه نیز ۶۷۵ میلیون مترمکعب است که نسبت به سال گذشته ۷۱ میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: حجم ورودی سد‌های استان تهران از ابتدای آذرماه تا ۲۹ آذرماه ۶۶.۵۷ میلیون مترمکعب است که این رقم در سال گذشته ۴۸.۹۲ میلیون مترمکعب آب بود و افزایش ۳۶ درصدی را نشان می‌دهد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به ورودی سد‌های این استان از ابتدای سال‌ آبی جاری تاکنون، خاطرنشان کرد: ورودی سدهای پنج‌گانه استان تهران ۱۷۸.۶۱ میلیون مترمکعب است که سال گذشته ۱۹۵.۰۷ میلیون مترمکعب بود و نسبت به ورودی‌‌های سال آبی گذشته، کاهش ۸ درصدی دارد.

وی با اشاره به ورودی سد‌های این استان به تفکیک از ابتدای سال‌ آبی جاری تا ۲۹ آذرماه ادامه داد: در این مدت، سد امیرکبیر با ۴۴.۶۱ میلیون مترمکعب، سد لتیان ۳۹ میلیون مترمکعب، سد لار ۳۱ میلیون مترمکعب، سد طالقان ۳۴.۰۴ میلیون مترمکعب و سد ماملو ۲۹.۶۵ میلیون مترمکعب ورودی آب داشته است.

منبع: اقتصادنیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید