5 ویژگی دفتر برنامه ریزی و 3 نکته مهم در خرید شمع که باید بدانید

کدخبر: 443998

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

زمانی که مسیر رسیدن به اهداف با برنامه‌ریزی مشخص باشد، شما می‌توانید در زمان کمتر و ساده‌تر به مقصد خود برسید.

دفتر برنامه ریزی  چیست

دفتر برنامه ریزی یکی از کاربردی‌ترین ابزارها برای رسیدن به اهداف است که برای طیف وسیعی از افراد کاربرد دارد. دانش آموزان کنکوری، دانشجویان، کارمندان و بسیاری دیگر از افراد از این دفترها استفاده می‌کنند. در واقع موفقیت در هر حیطه‌ای نیازمند برنامه ریزی است و امروزه یکی از بهترین ابزارهای برنامه ریزی همین دفتر برنامه ریزی است. با استفاده از این دفتر اهداف بزرگ و کوچک به صورت دقیق مشخص می‌شود و مسیری که برای رسیدن به آنها باید طی کنید را مشخص می‌کند.

زمانی که مسیر رسیدن به اهداف با برنامه‌ریزی مشخص باشد، شما می‌توانید در زمان کمتر و ساده‌تر به مقصد خود برسید. دفتر برنامه ریزی گروه هنری ناچو با کنار هم قرار دادن تمام ویژگی‌هایی که شما برای رسیدن به اهدافتان به آنها احتیاج دارید، به صورت کامل مسیر موفقیت شما را نشان می‌دهد.

کوکی

ویژگی‌های دفتر برنامه ریزی

شاید به این فکر کنید که چگونه یک دفتر و قلم ساده می‌تواند تغییر بزرگی در زندگی شما ایجاد کند و بهره‌وری شما را افزایش دهد. در واقع همه ما راه‌های زیادی را برای رسیدن به اهدافمان امتحان کرده‌ایم و اینکه یک دفتر بتواند به این موضوع کمک موثری کند، قابل بحث است. این دفترها مخصوص برنامه‌ریزی و رسیدن به اهداف طراحی شده‌اند و ویژگی‌هایی دارند که در این مسیر به شما کمک می‌کند. در ادامه به برخی از ویژگی‌های دفتر برنامه ریزی ناچو اشاره می‌کنیم.

تعیین تمام اهداف بزرگ و کوچک

اولین ویژگی دفترهای برنامه ریزی مشخص کردن اهداف بزرگ و کوچک شماست. اهداف کوتاه مدت تا حدی با دفترهای معمولی هم قابل ثبت‌اند اما اهداف بلند مدت به صرف وقت و انرژی بیشتری احتیاج دارند و کارهای مختلفی برای رسیدن به آنها باید صورت بگیرد. بنابراین این دفاتر مخصوص برنامه ریزی هستند که می‌توانند فعالیت‌های شما را با اهدافتان تنظیم کنند و به اهداف بلند مدت و کوتاه مدتتان برسانند.

زمان‌بندی دقیق

دفتر برنامه ریزی یک ویژگی جالب دارد که در آن می‌توانید برنامه‌ریزی خود را به طور دقیق طبق زمان‌بندی خودتان پیش ببرید. در واقع اینکه هر کاری را در چه زمانی و در چه مدتی انجام می‌دهید، با استفاده از این ویژگی دفاتر برنامه‌ریزی تسهیل می‌شود.

اولویت بندی

قطعا شما برای انجام دادن کارهای خود باید یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید که در آن اهداف اولویت بندی شده باشند. اگر اهداف خود را طبق زمان رسیدن به آنها اولویت بندی نکنید، نمی‌دانید که الان دقیقاً باید روی چه کارهایی تمرکز کنید.

جملات تاثیر گذار

دفترهای برنامه ریزی ناچو جملات انگیزشی را در صفحات خود دارند که شما را به ادامه دادن مسیری که انتخاب کرده‌اید ترغیب می‌کنند. داشتن انگیزه یکی از مهم‌‌ترین عناصر تلاش و رسیدن به موفقیت است و جملات تاثیرگذار موجود در این دفاتر بر انگیزه شما تاثیرگذار خواهند بود.

ارزیابی رسیدن به اهداف

دفاتری که به آنها اشاره کردیم در بخش‌هایی از خود مسیری که برای رسیدن به اهدافتان طی کرده‌اید و نتایجی که به دست آورده‌اید را ارزیابی می‌کنند. شما با ارزیابی خودتان متوجه اشتباهاتتان می‌شوید و می‌توانید در ادامه بهتر اقدام کنید.

خرید شمع

شاید در اولین نگاه خرید شمع را به عنوان یک کار آسان و ساده در نظر بگیرید و از اهمیت آن آگاه نباشید. اما برای خرید شمع لازم است نکاتی را بدانید تا بتوانید شمع مورد نیاز خود را به درستی تهیه کنید و از خرید خود راضی باشید.  با گروه هنری ناچو همراه باشید تا به این نکات بپردازیم.

شمع

شمع‌ها انواع مختلفی دارند و در ویژگی‌های خود با یک دیگر متفاوت‌اند. به عنوان مثال برخی شمع‌ها از پارافین، برخی از موم عسل، موم پالم یا موم ژل ساخته می‌شوند و جنس متفاوتی دارند. همچنین شمع‌های طبیعی وجود دارند که در ترکیب خود از موم عسل استفاده می‌کنند.

مهم‌ترین نکات در خرید شمع

برای خرید شمع باید ابتدا اطلاعاتی که در مورد شمع‌ها داریم را تکمیل کنیم و بعد برای این کار اقدام کنیم. در ادامه با ناچو همراه باشید تا بتوانید از این پس با آگاهی کامل شمع تهیه کنید.

کاربرد شمع چیست؟

مهم‌ترین نکته در خرید شمع این است که شمع را برای چه کاربردی احتیاج دارید. به عنوان مثال شمع‌ها برای تولد، تزئین، روشنایی، مراسم ازدواج و ... استفاده می‌شوند و اگر اشتباهاً هر کدام از آنها را به جای دیگری انتخاب کنید، انتخاب درستی نداشته‌اید. بنابراین ابتدا بررسی کنید که شمع را برای چه می‌خواهید.

عطر شمع

شمع‌های عطری و ساده با هم متفاوت‌اند و برای خرید آنها باید این فرق را تشخیص دهید. شمع‌های عطری از بوی خوبی برخوردارند و البته قیمت بالاتری نیز دارند. معمولاً افراد خرید شمع عطری را تنها برای شرایط خاص در نظر می‌گیرند اما می‌توان از این شمع‌ها در هر حالتی استفاده کرد. توصیه ما این است که این نوع شمع ها را از فروشگاه معتبر و با سابقه‌ای مثل ناچو تهیه کنید تا از کیفیت و عطر آنها اطمینان داشته باشید.

جنس موم

همانطور که قبلاً هم گفتیم جنس موم شمع در موارد مختلف متفاوت است و برای اینکه شمع دیرتر بسوزد، باید جنس مناسب را تهیه کنید. اغلب شمع‌ها با پارافین تولید می‌شوند که ممکن است برای برخی افراد حساسیت زا باشند؛ در این حالت بهتر است از شمع‌های دیگری مثل شمع طبیعی استفاده کنید.

برای خرید شمع‌ باکیفیت و دیرسوز با تنوع زیاد، توصیه می‌کنیم از سایت ناچو بازدید نمایید.

دفتر و دفترچه

دفتر و دفترچه در زندگی روزمره ما کاربردهای زیادی دارند و ممکن است از آنها برای نوشتن خاطرات روزانه، نکات درسی و ... استفاده کنیم. قبل از هر چیز باید گفت که دفتر و دفترچه یادداشت در ابعاد مختلفی  تولید و عرضه می‌شوند و هر کدام کاربرد متفاوتی دارند.

 یادداشت کردن نکاتی که می‌آموزیم از اهمیت بالایی برخوردار است و طبق کتاب «قانون 5 ثانیه»، از زمانی که متوجه نکته خاصی می‌شویم، تنها 5 ثانیه فرصت داریم آن را یادداشت کنیم و در غیر این صورت آن را فراموش می‌کنیم. بنابراین منطقی است که هر فرد یک دفترچه یادداشت را در تمام لحظات روز خود به همراه داشته باشد.

ما در این مطلب به نکاتی که در مورد خرید دفتر و دفترچه یادداشت لازم دارید اشاره می‌کنیم؛ چرا که برای تهیه دفتر و دفترچه مناسب باید به ویژگی‌های آن و تناسب آن با سن، جنسیت، موقعیت اجتماعی، کاربرد، کیفیت و ... توجه کنیم. لطفاً تا انتها با گروه هنری ناچو همراه باشید.

دفترچه

اندازه دفتر و دفترچه

سایز‌های مختلفی از دفترها و دفترچه‌ها در فروشگاه موجود است و هر کدام از آنها کاربرد خاص خود را دارند. سایز B6 که کوچک‌ترین دفترچه است را می‌توان برای یادگیری لغات انگلیسی، یادداشت نکات جزئی و به عنوان یک دفترچه جیبی که تنها برای نکات ریز کاربرد دارد استفاده کرد.

همچنین سایز A6 که اصلی‌ترین دفترچه جیبی است، درست به اندازه‌ای طراحی شده که می‌توان آن را در هر جایی حمل کرد. به عنوان مثال روزنامه نگاران همیشه یک دفترچه جیبی به همراه دارند و ایده‌ها و نقطه نظرات فوری خود را در آن یادداشت می‌کنند. به طور کُلی توصیه افراد  موفق بر استفاده از این دفترچه‌ها برای هر شخص است.

دفتر و دفترچه‌های بزرگ‌تر نیز وجود دارند که با یک طبقه بندی خاص ابعاد آنها افزایش پیدا می‌کند و متناسب با کاربرد خود انتخاب می‌شوند. دفترهای کلاسوری بزرگ برای دانش آموزان و دانشجویان که نکات درسی حجیم و جزوه‌های خود را در آن یادداشت می‌کنند کاربرد دارد.

جنس دفتر و دفترچه

دفترها و دفترچه‌های یادداشت ممکن است جنس جلد و کاغذ متفاوتی داشته باشند. جلد پلاستیکی، جلد مقوایی، جلد نمدی و جلد پارچه‌ای در انواع دفترها دیده می‌شود. همچنین جنس کاغذ آنها ممکن است روغنی (گلاسه)، کاهی یا کاغذ سفید معمولی باشد و شما باید به این نکته حتما دقت کنید.

نوع خط کشی دفتر

دفترهای بدون خط، یک خط، دو خط، شطرنجی، نقطه چین و خط نقطه انواع دفترها از این نظر هستند. هر کدام از این دفاتر کاربرد خاص خود را دارند و برای برخی فعالیت‌ها باید به طور حتم از یکی از این دفترها استفاده کرد؛ به عنوان مثال افرادی که قصد یادگیری حروف یک زبان جدید  را دارند، از دفاتر دو خط یا شطرنجی استفاده می‌کنند.

به هر حال در صورتی که مایل به خرید دفتر و دفترچه با کیفیت باشید، بهتر است آن را از یک فروشگاه معتبر خریداری کنید. گروه هنری ناچو با ارائه خلاقانه‌ترین دفاتر و دفترچه‌ها با طرح‌های فانتزی و قیمت به صرفه این کار را برای شما تسهیل می‌کند. برای ثبت سفارش می‌توانید از طریق سایت ما اقدام کنید یا اینکه با شماره تماس درج شده در بخش تماس با ما تماس حاصل فرمایید.

خرید پلنر

امروزه همه ما در دنیایی پر مشغله زندگی می‌کنیم و فعالیت‌ها و دغدغه‌های روزانه‌مان باعث فراموش شدن اهداف بزرگ و کوچکی می‌شود که از اهمیت بالاتری برخوردارند. یادداشت کردن می‌تواند یک راه حل ایده آل برای این مشکل باشد و خرید پلنر یک ایده اساسی محسوب می‌شود. پلنر دفتر یا دفترچه‌ای است که می‌توان اهداف را  در آن یادداشت کرد و مسیر و برنامه ریزی لازم برای رسیدن به این اهداف را مشخس کرد.

پلنرها در ابعاد مختلفی ساخته می‌شوند و برنامه‌ها روزانه، هفتگی، ماهانه، سالانه و چندین ساله در آنها یادداشت می‌شود. برای آشنایی کامل و خرید پلنر مناسب، لطفاً تا انتها با گروه هنری ناچو همراه باشید.

چگونه از پلنر استفاده کنیم؟

اگر فردی هستید که مشغله فراوانی دارید و با مشکل بی‌نظمی مواجه می‌شوید، استفاده از پلنر برای شما ضروری است. در واقع پلنر به نوشتن برنامه‌ها و اهداف کوتاه و بلند مدت شما کمک می‌کند و از استرس شما کم می‌کند. افرادی که کمالگرا، تنبل یا مضطرب بوده‌اند، به راحتی توانسته‌اند با خرید پلنر این مشکلات را رفع کنند. مهم نیست هدف شما داشتن تناسب اندام، افزایش درآمد، ثروتمند شدن، موفقیت تحصیلی یا هر چیز دیگری باشد؛ اولین کار برای رسیدن به آن خرید دفتر برنامه‌ریزی است.

خرید پلنر خوب شامل نکاتی است که حتما باید آن را رعایت کنید. به نوان مثال پلنر باید مطابق با سبک زندگی شما طراحی شده باشد و تمام ویژگی‌های مورد نیاز شما مثل طبقه‌بندی اهداف و برنامه‌ها را داشته باشد. شما قصد مدیریت زمان خود را  دارید و این نباید مقابل سختی‌هایی که می‌خواهید تحمل کنید بایستد؛ بنابراین علاوه بر خرید پلنر، تلاش، تداوم، صبر و کار هوشمندانه را نیز فراموش نکنید. موفق باشید.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما