بهترین جنس خاک برای احداث باغ

کدخبر: ۶۳۱۷۲۷
تشخیص جنس خاک و فراهم کردن خاک مناسب برای رشد نهال ها، اقدامی است که باید قبل از خرید نهال مناسب انجام دهید. هر نهالی برای رشد و باردهی حداکثری خود به خاک مخصوصی نیاز دارد. تعداد بسیار کمی از نهال ها هستند که می توانند در هر خاکی رشد کنند.
بهترین جنس خاک برای احداث باغ

رپرتاژ آگهی:  اگر نهال خود را انتخاب کرده اید و می خواهید زمین را برای کاشت آن آماده کنید، با کارشناسان رویال نهال تماس بگیرید. ما با آنالیز کامل خاک و مواد مغذی موجود در آن، راهکارهای ویژه ای برای بهبود آن به شما ارائه می دهیم.

بهترین خاک ها برای بهترین درختان میوه

خاک هر منطقه به دلیل ماهیت آب و هوای آن منطقه، دارای ویژگی های مخصوص به خود است. تشخیص نوع خاک تا حد زیادی از ظاهر آن معلوم است. به عنوان مثال خاک های ماسه ای خاک هایی همانند ماسه های کنار دریا هستند. اگر یک بار هم ساحل دریا را حتی از روی عکس دیده باشید، می توانید به راحتی آب خوردن این خاک ها را تشخیص دهید.

با تشخیص دقیق خاک و ویژگی های آن بهتر می توانید نهال مناسب برای آن را انتخاب و خریداری کنید. اگر می خواهید بدانید که بهترین خاک برای بهترین نهال ها و ارقام تجاری آن ها کدام است، تا انتها با ما همراه باشید. فراموش نکنید که ترکیب بهترین خاک برای هر نهالی با نهال دیگر متفاوت است.

بهترین خاک برای نهال گردو

گردو یکی از تجاری ترین نهال ها در سراسر دنیا است و چون سودآوری بالایی دارد، در اولین قدم به معرفی خاک مناسب آن می پردازیم. خاک شنی با زهکشی بسیار مناسب برای درختان گردو مطلوب است و می تواند نیازهای نهال گردو را به خوبی برطرف کند. توجه داشته باشید که اگر خاک زمین شما حاوی سنگریزه، خاک رس، شن یا ماسه باشد، رشد ریشه درخت گردو محدود می شود و باردهی آن را تحت تأثیر قرار می دهد.

بادام؛ نهالی مناسب برای انواع خاک

نهال بادام از جمله نهال های مقاوم است و می تواند در انواع گوناگون خاک رشد کند. البته بهترین خاک ها برای رشد نهال های بادام، خاک های شنی، لومی و خاک رس هستند؛ در صورتی که زهکشی بسیار خوبی هم داشته باشند. درختان بادام بهترین رشد را در خاکی با PH حدود ۶٫۵ تجربه خواهند کرد، هر چند آن ها در خاک اسیدی، خاکی با سطح PH خنثی و خاک های قلیایی نیز رشد می کنند.

خاک معروف ترین نهال تزیینی ایران

صنوبر از جمله درختان تزیینی است که برای تجارت چوب مورد استفاده قرار می گیرد. افرادی که حوصله درختان مثمر و پیچیدگی های برداشت محصول از آن را ندارند، می توانند از درختان غیر مثمری؛ مانند صنوبر بهره بگیرند. صنوبر بهترین گزینه برای استفاده در فضای سبز و باغات است. درختان صنوبر باید در خاک های نرم و یکنواخت که حاوی 30 درصد رس و 70 درصد سلیت هستند، کاشته شوند؛ البته نهال های صنوبر بسیار مقاوم هستند و قابلیت رشد در خاک های مختلف را دارند.

خاک مناسب خندان ترین میوه ایران

خاک مناسب خندان ترین میوه ایران

کاشت و پرورش نهال پسته به دلیل سود بالای آن همواره مورد توجه باغداران است. نهال های پسته در خاک خنثی با pH بین 7 تا 8 به خوبی رشد می کنند. شوری خاک نیز باید کمتر از 6 دسی زیمنس باشد. شوری بیش از این می تواند به نهال پسته آسیب بزند. به طور کلی می توان گفت که خاک های لومی و شنی با حفظ آب و هوادهی مطلوب، بهترین گزینه برای کاشت نهال پسته هستند.

خاک طلایی برای رشد نهال های تازه

صرف نظر از نوع نهال، خاک های لومی بهترین خاک برای نهال ها هستند. این خاک زهکشی بسیار خوبی دارد، رطوبت را به خوبی حفظ می کند و سرشار از مواد مغذی است. این خاک از ترکیب شن و ماسه و گل و لای با درصدهای تقریباً مساوی حاصل می شود و برای انواع نهال ها مناسب است. لازم به ذکر است که خاک های لومی اسیدی هستند و نیاز به مواد آلی دارند.

مهم ترین نکات در زمان بررسی خاک مناسب برای نهال ها

اگر نمی دانید خاک باغ شما برای کاشت نهال مناسب است یا خیر، می توانید با چند روش ساده آن را تشخیص دهید. البته بررسی دقیق خاک و آنالیز ترکیبات آن باید توسط کارشناسان کشاورزی و افراد متخصص در این زمینه انجام شود.

بررسی زهکشی خاک

برای این کار کافی است یک چاله کوچک در زمین خود بکنید. بهتر است قطر چاله حدود 30 سانتی متر باشد. حال این چاله را پر از آب کنید. اگر خاک شما زهکشی مناسبی داشته باشد، باید در عرض 3 تا 4 ساعت، آب داخل چاله تخلیه شده و به اعماق زمین نفوذ کند. اگر بعد از گذشت این زمان چاله هنوز آب داشت؛ یعنی خاک زمین شما برای کاشت نهال مناسب نیست.

کیت آزمایش خاک بخرید

اگر می خواهید خودتان مواد مغذی موجود در خاک را بررسی کرده یا از میزان اسیدی یا قلیایی بودن آن اطمینان حاصل کنید، کیت آزمایش خاک بخرید. این کیت در تمامی فروشگاه های تخصصی لوازم کشاورزی موجود است و حاوی نوارها، ویال ها و وسایل آزمایش خاک است. در این کیت ها راهنمایی لازم در خصوص تفسیر جواب نیز قرار داده شده است.

خرید نهال گردو ژنوتیپ رویال تیپ ۷ از نهالستانی با بیش از نیم قرن سابقه

باغبانی ایده آل را با رویال نهال تجربه کنید

رویال نهال مرجعی معتبر برای خرید نهال های سالم و شناسنامه دار است. کارشناسان ما با سال ها تلاش و تحقیق و تجربه به تجارب بسیار ارزشمندی در خصوص کاشت انواع نهال و شرایط لازم برای رشد هر نهالی رسیده اند که آن را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهند.

اگر می خواهید بدانید که برای کاشت نهال دلخواه شما کدام خاک مناسب است، می توانید همین امروز با کارشناسان نهالستان ما تماس بگیرید و اگر خاک خود را قبلاً آزمایش کرده اید و از تمام ویژگی های آن آگاه هستید، می توانید با بیان این ویژگی ها برای کارشناسان رویال نهال، از نهال مناسب برای آن اطلاع حاصل کنید. رویال نهال برای هر خاکی، نهال مخصوصی دارد؛ پس اصلاً نگران نباشید و همین الان تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن نهال های مورد نیاز خود را خریداری کرده و به تماشای باردهی آن ها بنشینید.

09141811520

09201811520

09301811520

04445231520

برای خرید نهال و اطلاعات بیشتر به سایت ROYALNAHAL.COM مراجعه نمایید.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید