پیش بینی قیمت طلا در ماه رمضان

کدخبر: 403457
اقتصادنیوز :‌رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: پیش بینی ما این است که در سال 1400 در مقایسه با سال گذشته به طور کلی وضعیت بازار طلا بهتر خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، روند نزولی قیمت طلا و سکه بعد از تعطیلات عید و شروع سال جدید، انتظارها برای تداوم این روند تا رسیدن به نقطه تعادل و ایجاد ثبات نسبی در بازار را افزایش داده است.

چشم انداز روابط خارجی و امکان احیای برجام و رفع تحریم ها، خوش بینی به آینده بازار ارز و کاهش قیمت دلار را افزایش داده است. از آنجایی که قیمت دلار به صورت مستقیم بازار طلا را تحت تأثیر قرار می دهد خوش بینی به آینده بازار طلا و رسیدن به ثبات و آرامش در این بازار نیز کمتر از بازار دلار نیست.

آینده بازار در سال جاری

در این مورد «ابراهیم محمدولی»، رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت:هرچند آینده نگری در باره قیمت طلا کار دشواری است، اما با توجه به تجارب گذشته می توان پیش بینی کرد که امسال وضعیت بازار طلا بهتر از پارسال خواهد شد. یعنی عرضه و تقاضا و به طور کلی داد و ستد بیشتر خواهد شد.

وی، ضمن اشاره به روند کاهشی قیمت بعد از تعطیلات اظهار داشت:وقتی بازار به سمت ثبات و تعادل حرکت کند قیمت ها نیز به ثبات خواهد رسید. هرچند نمی توان برای مثال انتظار داشت قیمت طلای 18 عیار از کانال یک میلیون تومانی به کانال 600 یا 700 هزار تومانی وارد شود، اما ممکن است در دامنه حدود 10 درصد نوسان داشته باشد.

 کاهش تقاضا برای طلای آب شده

محمد ولی با اشاره به افزایش تقاضا برای طلای آب شده در اواسط سال گذشته عنوان داشت:امسال به نظر می رسد گرایش به طلای آب شده کم و تقاضا برای مصنوعات طلا بیشتر باشد. زیرا خرید و فروش طلای آب شده نیازمند دانش و اطلاعات فنی است و بیشتر در میان فعالان صنعت طلا رایج است تا مردم عادی. مواردی پیش آمده و افرادی به اتحادیه مراجعه کرده اند که دست به خرید و فروش این نوع طلا زده و ضرر کرده اند. ریسک معامله در این نوع طلا بالا است و به همین خاطر بیشتر افراد متخصص سراغ آن می روند.

ماه رمضان امسال بهتر از پارسال خواهد بود

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره نزدیکی ماه مبارک رمضان و اثر آن بر بازار طلا نیز گفت:به طور معمول در ماه رمضان شرایط به گونه ای است که تقاضا برای خرید کاهش می یابد و مردم به دلیل روزه داری و عبادت کمتر به سمت خرید طلا گرایش پیدا می کنند. با این حال به نظر می رسد که داد و ستد طلا در ماه رمضان امسال بهتر از رمضان سال گذشته باشد و حجم معاملات افت زیادی نداشته باشد.

طبق آخرین گزارش ها در روز گذشته، ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به رقم 10 میلیون و 680 هزار تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز 10 میلیون و 400 تومان معامله شد.

همچنین نیم سکه بهار آزادی 6 میلیون و 400 هزار تومان، ربع سکه چهار میلیون و 100 هزار تومان و سکه یک گرمی هم 2 میلیون و 300 هزار تومان قیمت خورد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای 18 عیار به یک میلیون و 57 هزار تومان رسید.

هر مثقال طلا نیز به قیمت چهار میلیون و 583 هزار تومان معامله شد.

اونس جهانی طلا نیز امروز یک هزار و 731 دلار فروخته شد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی