واکنش قیمت سکه و طلا به صعود دلار

سیگنال آمریکا به بازار ارز ایران/ دلار و سکه گران شدند

کدخبر: 457407
اقتصادنیوز: بازار ارز و طلا امروز شنبه 6 آذر 1400 شاهد پیشروی قیمت طلا ، قیمت سکه و قیمت دلار بود.

به گزارش اقتصادنیوز ؛  قیمت دلار در معاملات نقدی عصر روز پنجشنبه  ۱۰۰ تومان کاهش را تجربه کرد و در محدوده ۲۹ هزار تومانی قرار گرفت. این اسکناس آمریکایی در بازار ارز امروز شنبه 6 آذر 1400 برمدار صعود قرار گرفت قیمت دلار امروز با 29 هزار و 240 تومان خرید و فروش شد. تحلیل گران فنی باور دارند،‌ تثبیت اسکناس آمریکایی بالای مقاومت 29 هزار و 200 تومان می تواند زمینه ساز ورود تقاضای جدید به معاملات شود و عده ای باور دارند این اتفاق، زمینه ساز حرکت دلار به بالای مرز 30 هزار تومان خواهد شد. حمایت فعلی بازار ارز نیز محدوده 28 هزار و 800 تومانی است که در صورت از دست رفتن آن، احتمال افت دلار تا محدوده 28 هزار و 200 تومان وجود دارد.


 

قیمت درهم دوباره کانال عوض کرد

قیمت درهم هفته گذشته همزمان با رشد قیمت دلار افزایش یافت. درهم هفته گذشته وارد کانال 8 هزار تومان شد اما روز پنجشنبه این کانال را ز دست داد و با 7 هزار و 900 تومان مبادله شد. قیمت درهم در بازار ارز امروز با کمک دلار توانست کانال 8 هزار تومان را تصرف کند .  با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (3.673) عدد 29 هزارو 384 تومان به دست می‌آمد که نسبت به قیمت دلار در بازار 144 تومان بالاتر بود.  

واکنش قیمت سکه و طلا به صعود دلار

قیمت اونس طلا از هفته گذشته مرز 1800 دلار  را از دست داده است و هنوز نتوانسته است این مرز را پس بگیرد. قیمت اونس طلا در بازار امروز ۱۷۹۲ دلار بود. در بازار داخلی هم قیمت طلا در واکنش به افزایش قیمت دلار بالا رفت. قیمت طلا امروز نسبت به روز پنجشنبه 8 هزار و 700 تومان گران شد و بر روی 1 میلیون و 259 هزار و 100 تومان خرید و فروش شد.  قیمت سکه هم امروز 90 هزار تومان بر ارزش خود افزود و با 12 میلیون و 690 هزار تومان مبادله شد. با احتساب قیمت 29 هزار 240 تومان برای دلار اندازه قیمت واقعی سکه 12 میلیون و 336 هزار تومان بود  و حباب قیمتی سکه 2.87 درصد به دست می‌آمد. 

سایه مذاکرات برجامی و آزاد سازی منابع ایران همچنان در بازار ارز

از جمله اخباری که امروز در کانال های تلگرامی قیمت دلار برجسته شد و توجه معامله گران را به خود جلب کرد می‌توان به اخبار مذاکرات برجامی و خبر آزاد سازی بخشی از منابع ایران و افزایش ارز مسافرتی اشاره کرد. 

نیویورک تایمز از احتمال ارائه پیشنهاد آمریکا مبنی بر آزادسازی بخشی از منابع مسدود شده ایران و اعمال برخی معافیت‌ها در ازای تعلیق بخشی از فعالیت‌های هسته‌ای خبر داد. 

ارز مسافرتی ۲۲۰۰ یورو شد 

براساس ابلاغیه بانک مرکزی، میزان ارز مسافرتی و ارز موردنیاز برای شرکت در دوره‌های آموزشی و پژوهشی از 2000 یورو به 2200 یورو افزایش یافته است.

سیگنال آمریکا به بازار ارز ایران

رابرت مالی، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران که به تازگی به کشورهای حاشیه خلیج فارس سفر کرده بود در گفت‌وگو با رادیو ان.پی.آر مواضع این کشورها در قبال برجام و مذاکرات بر سر احیای این توافق را این گونه تشریح کرد: «آنها می‌گویند که دو مسیر پیش‌رو وجود دارد؛ اول اینکه برجام بازگردانده شود سپس کشورهای منطقه خلیج (فارس) آماده توسعه روابط دیپلماتیک و اقتصادی خود با تهران هستند.» مالی در توضیح اینکه منظورش از روش های دیپلماتیک و غیره چیست، اظهار داشت: «منظور من (روش‌های) اقتصادی و غیره است. رئیس جمهور بایدن و وزیر امورخارجه آمریکا گفته‌اند که ما دیپلماسی را ترجیح می‌دهیم. ما بارها به صراحت گفته ایم که آماده بازگشت به توافق هستیم تا تحریم های ناسازگار با توافق را لغو کنیم.» این مقام ارشد آمریکایی درباره چگونگی انجام دور جدید مذاکرات وین نیز گفت: ما در یک هتل اقامت خواهیم داشت و باید صبر کنیم ببینیم که دیگران که با ایران بر سر میز (مذاکره) صحبت می کنند چه چیزی (به ما) گزارش می دهند. البته نباید این گونه باشد زیرا ما بارها به ایران گفته ایم که اگر خواهان حصول نتیجه و رسیدن هرچه سریعتر به نتیجه هستید بهتر است که رو در روی ما بنشینید.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما