افزایش خروج پول حقیقی از بازار سهام؛

رشد روند خروج سرمایه از بورس تهران

کدخبر: 465488
اقتصادنیوز: بورس برای پنجمین هفته پیاپی با خروج نقدینگی حقیقی مواجه بود و میزان آن نسبت به هفته پیشین افزایش یافت.

به گزارش اقتصادنیوز، در دو هفته اخیر که روند شاخص‌های بازار سهام صعودی بوده روند خروج نقدینگی حقیقی از بورس ادامه داشته است. این هفته نیز برای پنجمین هفته پی در پی شاهد خروج نقدینگی حقیقی بودیم و در پایان هفته رکورد 5 روز پیاپی ثبت شد. 

در هفته اخیر، بورس در شرایطی به استقبال معاملات روز شنبه رفت که روز چهارشنبه پیش از آن، پس از 19 روز متوالی بازار با ورود پول حقیقی مواجه بود. روز شنبه 265 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بورس خارج شد و روز یکشنبه این رقم به 396 میلیارد تومان افزایش یافت.

خروج پول حقیقی روز دوشنبه ادامه پیدا کرد و در این روز 214 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار خارج شد. این رقم در روز سه‌شنبه به 129 میلیارد تومان رسید و روز چهارشنبه به بیشترین رقم هفته، 437 میلیارد تومان، رسید. در مجموع 5 روز کاری متوالی هزار و 441 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار سهام خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 288 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین افزایش 88 درصدی داشته است. 

ورود نقدینگی حقیقی به صندوق‌های با درآمد ثابت

در هفته اخیر شاهد ورود پول حقیقی به صندوق‌های با درآمد ثابت در 4 روز پیاپی بودیم. روز شنبه 102 میلیارد تومان پول حقیقی از این صندوق‌ها خارج شد اما در روزهای بعدی این روند معکوس بود.

روز یکشنبه 151 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی وارد صندوق‌های قابل معامله درآمد ثابت شد. دوشنبه 41 میلیارد تومان و روز سه‌شنبه 16 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی روانه صندوق‌های درآمد ثابت شد. در آخرین روز معاملاتی هفته 164 میلیارد تومان پول حقیقی وارد شد که بیشترین رقم هفته بود.

در مجموع این هفته 270 میلیارد تومان پول حقیقی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس وارد شده است. به عبارت دیگر طور میانگین روزانه 54 میلیارد تومان پول حقیقی به این صندوق‌ها وارد شده است. 

بورس

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما