نظرسنجی کیتکو نشان داد؛

سردرگمی عجیب در میان تحلیل‌گران بازار جهانی طلا!

کدخبر: 457567
اقتصادنیوز: تحلیل‌گران کیتکو بر این باورند که طلا در هفته آتی شاهد نوسانات متعددی خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از آخرین نظرسنجی هفته نامه کیتکو نیوز، سرمایه گذاران طلا باید خود را برای افزایش نوسانات بازار در کوتاه مدت آماده کنند.

این هفته 15 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. در این نظرسنجی برای دومین بار در تاریخ، یک تساوی سه جانبه به وجود آمد. به این ترتیب هر یک سناریوهای ممکن در باره بازارطلا پنج رای به دست آورد.

در همین حال، در نظرسنجی آنلاین خرده فروشان بازار،  از مجموع 1527 شرکت کننده،  1024 یا 67 درصد، پیش‌بینی می‌کنند   قیمت طلا در هفته آینده افزایش می‌یابد. 304 نفر دیگر بازار را کاهشی ارزیابی می‌کنند،  199 رأی دهنده دیگر نیز بازاری متعادل را پیش‌بینی کرده‌اند.

photo_2021-11-27_14-47-42

مشارکت در نظرسنجی این هفته بالاترین میزان از اواسط ژوئن(تیر) بود، زمانی که بازار طلا شاهد سقوط ناگهانی بود که بسیاری آن را فرصتی برای خرید تلقی کردند.

این پیش‌بینی‌های متفاوت تعجب‌برانگیز نیست، زیرا بازار طلا هفته پرنوسانی را به پایان رسانده است. پس از اعلام کاخ سفید مبنی بر اینکه جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، جروم پاول را به عنوان رئیس فدرال رزرو معرفی کرده است،  بازارها این را به عنوان یک سیگنال جنگی در نظر گرفتند و قیمت طلا به پایین ترین حد سه هفته اخیر رسید.

با این حال، با نزدیک شدن به آخر هفته، نگرانی‌های مجدد از همه‌گیری کووید19 و کشف سویه جدید در آفریقای جنوبی بسیاری از بازیگران بازار را به سمت پناهگاه‌های سنتی از جمله طلا سوق داد. حال باید منتظر ماند دید در هفته جاری سناریوی کدامیک از تحلیلگران جامه عمل خواهد پوشید.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما