منحنی نرخ بازدهی در 24 آبان 1400

رشد معاملات خرد اوراق بدهی در بازار ثانویه

کدخبر: ۴۵۴۸۸۴
اقتصادنیوز: روز دوشنبه معاملات عمده اوراق در بازار بدهی دولتی به 66 هزار میلیارد تومان رسید و معاملات خرد با رشد 26 درصدی به 546 میلیارد تومان بالغ شد.

به گزارش اقتصادنیوز، حجم معاملات خرد اوراق بدهی دولتی در بازار ثانویه نسبت به آخرین روز معاملاتی با 26 درصد افزایش به 546 میلیارد تومان رسید. این معاملات روی 35 نماد اخزا و 9 نماد اراد انجام شد. 

معاملات عمده اوراق در بازار بدهی دولتی به 66 هزار میلیارد تومان رسید. این معاملات به عملیات بازار باز بانک مرکزی مربوط می‌شود. بانک مرکزی در روز دوشنبه 4 هزار میلیارد تومان تزریق نقدینگی به بازار بین بانکی داشت. معاملات مربوط به این عملیات شامل 34 همت ریپوی جدید و 30 همت سررسید ریپوهای هفته گذشته بود. ریپوهای جدید بانک مرکزی در نرخ 19.8 درصد انجام شد.

بررسی منحنی بازده استخراج شده از نمادهای اخزا نشان می‌دهد که نرخ‌های بازده در سررسید کوتاه مدت باثبات بودند. نرخ اوراق با سررسید یک سال با یک دهم درصد افزایش به 24.11 درصد رسید. نرخ بازده اوراق با سررسید دو سال به 24.21 درصد رسید. نرخ بازده اوراق با سررسید سه سال با یک دهم درصد کاهش به 24.29 درصد رسید. نرخ بازده آتی در سال دوم نیز با یک دهم درصد کاهش به 24.32 درصد رسید.

هواشناسی اقتصاد


بیشتر بخوانید؛

منحنی بازدهی اوراق بدهی دولتی چیست؟

 


 

تیتر یک
  • جنگ اوکراین برای واشنگتن فرصت است یا تهدید؟

    اقتصادنیوز: همزمان با تداوم جنگ در اوکراین، گمانه زنی ها در باب ماحصل حمایت آمریکا از اوکراین افزایش یافته است. گروهی…

از دست ندهید
کارگزاری مفید