الاکلنگ طلا و بیت‌کوین ادامه دارد

کدخبر: ۵۵۸۶۹۰
قیمت هر اونس طلا امروز افزایشی 0.6 درصدی داشت. این سومین روز متوالی است که قیمت فلز زرد در بازارهای جهانی صعودی است.
الاکلنگ طلا و بیت‌کوین ادامه دارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، با عقب نشینی مقطعی شاخص دلار در روز چهارشنبه طلا فرصتی پیدا کرد تا به نزدیکی مرز 1840 دلار بازگردد. همچنین امروز گمانه زنی درباره افزایش تقاضای فیزیکی توسط مشتریان بزرگ نیز جزو عوامل صعودی در بازار بود. البته همچنان ترس از تداوم اقدامات انقباضی فدرال رزرو برای مبارزه با تورم سبب شده است طلا جهش محدودی داشته باشد.

در روزی که گذشت در حالی شاخص دلار افت 0.6 درصدی داشت که ارزش دلار آمریکا در برابر رقبای اصلی اش در ماه فوریه 3 درصد افزایش پیدا کرده بود. عامل اصلی عقب نشینی امروز شاخص دلار، افزایش خوش‌بینی ها به ریکاوری سریع اقتصاد چین است که با داده های اقتصادی قدرتمند پشتیبانی می شود. فعالیت های تولیدی چین با سرعتی که در یک دهه گذشته بی سابقه بوده است، افزایش یافته است.

در حال حاضر تحلیل گران سطح قیمتی 1808 دلاری را مرز حمایتی مسحکمی برای طلا می دانند و برخی نیز معتقدند که طلا بیش از اندازه فروخته شده است و قیمت های کنونی فرصت مناسبی برای خرید است.

طلا در ماه فوریه بدترین عملکرد خود از ماه ژوئن 2021 را به ثبت رساند، که بیشتر از همه چیز تحت تاثیر داده های اقتصادی قوی آمریکا بود که دست فدرال رزرو را برای مبارزه با تورم باز می گذارد.

همچنین امرو قیمت بیت کوین نزدیک به 1.2 درصد رشد داشت و به سطح 23 هزار و 700 دلاری رسید. در حالی که بیت کوین در ماه ابتدایی سال نزدیک به 40 درصد رشد قیمت داشت، در ماه فوریه بازدهی آن نزدیک به صفر درصد بود.

بیت چهار

 اتریوم نیز امروز صعودی بود، و به میانه کانال 1600 دلاری رسید. دومین رمزارز بزرگ دنیا نیز در ماه ژانویه بیش از 32 درصد افزایش قیمت داشت اما این بازدهی در ماه فوریه به نزدیک یک درصد سقوط کرد.

اتر چهار

 

 

 

تیتر یک
  • تلاطمات ارزی در مختصات اقتصاد ایران

    اقتصادنیوز: ساساً چرا دینامیکِ اقتصاد ایران تا این حد وابسته به تغییرات نرخ ارز شده است؟ پاسخ به این سوال را باید در…

از دست ندهید
کارگزاری مفید