کدخبر: ۳۶۸۱۳۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

یارانه ۲۰ هزار تومانی برای هر دلار ۴۲۰۰/ ۲۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه برای ۱۰ قلم کالا

اقتصاد نیوز:به گفته معاون اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس یارانه ضمنی برای هر دلار که باقیمت ۴۲۰۰ تومان تخصیص داده می‌شود ۲۰ هزار تومان است و درمجموع نیز برای کالاهای با دلار ۴۲۰۰ حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه ضمنی پرداخت می‌شود.

به گزارش اقتصاد نیوز،سید علی روحانی در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد اظهار کرد: سیاست پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی در نیمه اول سال 97  آغاز شد و پس از دو سال و نیم هنوز درباره اصل این سیاست بحث و گفت وگو می‌شود که این جای تاسف بسیار برای نظام تصمیم‌گیری کشور دارد.

معاون اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امسال ۹ میلیارد دلار ارز ترجیحی برای واردات کالاهای اساسی در نظر گرفته شده که تاکنون بیش از نیمی از این رقم اختصاص یافته است.

علی روحانی با بیان اینکه در حال حاضر یارانه ضمنی که برای هر دلار پرداخت می‌شود ۲۰ هزار تومان است، گفت: با این حساب دولت نزدیک به ۲۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه ضمنی برای واردات چند قلم کالای اساسی در سال جاری پرداخت خواهد کرد؛ حال سوال اینجاست آیا نمی‌شود این ۲۰۰ هزار میلیارد تومان را به روش کارآتری توزیع کرد. هرکاری انجام شود با این ۲۰۰ هزار میلیارد تومان از وضع فعلی بهتر است.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند