تعداد میلیاردرها در پایتخت

کدخبر: 370259
اقتصاد نیوز : میلیاردر شدن در زمانی نه چندان دور، رویایی بود که درصد کمی از جامعه به آن می‌رسیدند.

به گزارش اقتصادنیوز، البته اکنون نیز داشتن حساب میلیاردی می‌تواند کمیاب باشد. افراد زیادی نیستند که صفرهای حساب‌شان از 9 رقم بگذرد. با اینحال، بسیاری از مردم اکنون میلیاردر محسوب می‌شوند، چرا که ارزش خانه یا ماشین آنها به واسطه تورم و بی‌ارزش شدن پول، میلیاردی شده است. 

در یک تخمین، تقریبا نیمی از اهالی تهران، صاحب خانه هستند. در آخرین گزارش بانک مرکزی، میانگین قیمت خانه در تهران در حدود 26 میلیون و 700 هزار تومان بوده، این یعنی تنها کافی است در تهران خانه‌ای 37 متری داشته باشید تا میلیاردر محسوب شوید. این در حالی است که میانگین متراژ معامله شده در ماه گذشته 50 تا 60 متر ثبت شده است. 

بر اساس آخرین سرشماری مرکز آمار و پراکندگی قیمت خانه، می‌توان محاسبه کرد و به این نتیجه رسید که در حدود 3.5 میلیون نفر در تهران، در خانواده‌ای میلیاردی زندگی می‌کنند! البته این میلیاردر به این معنا نیست که آنها در رفاه به سر می‌برند. 

البته این تخمین تنها بر اساس تعداد مالکان تهرانی است؛ در حالیکه ممکن است در منطقه‌ای از تهران، فردی خانه‌ای 900 میلیونی داشته باشد اما با یک پراید، به جرگه میلیاردرها بپیوندد. در نتیجه عدد بدست آمده، کف تعداد میلیاردها است. باید توجه کرد که 50 درصد خانوارهای کشور دارای خودروی شخصی هستند. حتی اگر فردی صاحب خانه نباشد، اما با یک ماشین خارجی معمولی می‌تواند او را میلیاردر کند! البته این حکایتی است از میلیاردرهای زیادی که احتمالا هزینه تعمیر و نگهداری خانه یا ماشین، برای آنها سرسام‌آور است. گزارش زیر از «اکوایران» را ببینید. 

 

تیتر یک
  • بنت؛ نخست‌وزیرِ نصفه‌ونیمه کشوری قطبی شده و متلاشی

    دولت جدید در اسرائیل، بیش از هر چیز به یک دلیل مورد توجه قرار دارد: پایانی بر بیش از دوازده سال نخست‌وزیری بنیامین…

از دست ندهید
بلیط هواپیما