کدخبر: ۳۷۴۲۹۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مبادلات تجاری آمریکا و ایران چقدر شد؟

اقتصادنیوز : مبادلات تجاری آمریکا و ایران در ۹ ماهه نخست سال جاری میلادی با افت ۵۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۳۳.۱ میلیون دلار رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در 9 ماهه نخست سال جاری میلادی افت 50 درصدی داشته است.

مبادلات تجاری دو کشور در 9 ماهه نخست سال میلادی گذشته بالغ بر 66.2 میلیون دلار بوده که این رقم در مدت مشابه امسال به 33.1 میلیون دلار کاهش یافته است.

صادرات واردات

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در ماه های ژانویه تا سپتامبر امسال 29.6 میلیون دلار بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 54 درصدی داشته است. آمریکا در ماه های ژانویه تا سپتامبر 2019 بالغ بر 64.9 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

اما واردات آمریکا از ایران در 9 ماهه نخست امسال رشد 170 درصدی را تجربه کرده و به 3.5 میلیون دلار رسیده است. در مدت مشابه سال قبل واردات آمریکا از ایران 1.3 میلیون دلار بوده است.

مبادلات تجاری ایران و آمریکا حجم ناچیزی از کل تجارت دو کشور را تشکیل می دهد. ایران در میان مقاصد صادراتی آمریکا رتبه 174 و در میان منابع وارداتی این کشور رتبه 182 را به خود اختصاص داده است.

بر اساس این گزارش در نهمین ماه سال جاری میلادی 2.7 میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر و 0.2 میلیون دلار کالا از ایران وارد شده است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند