روند رویایی بیت کوین ادامه‌دار شد

کدخبر: 379653
بیت کوین در شبانه روز گذشته صعودی بالغ بر ۶.۷۶ درصدی را تجربه کرد و به ۲۰ هزار و ۷۷۶.۱۶ دلار رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بیتکوین که چندین بار در شکستن سقف ۲۰ هزار دلاری در هفته های اخیر ناکام مانده بود، سرانجام به این مهم دست یافت تا رکورد تازه ای از خود برجای گذارد.  

بازدهی هفتگی محبوب ترین ارز دیجیتالی جهان به مثبت ۱۳.۵۶ درصد رسیده است. طی ۲۴ ساعت گذشته بیت کوین با ثبت صعود ۶.۷۶ درصدی به ۲۰ هزار و ۷۷۶.۱۶ دلار رسید. بالاترین رکورد ثبت شده ارزش بیت کوین مربوط به روز شانزدهم دسامبر سال ۲۰۲۰ بوده که در آن این ارز به قیمت ۲۰ هزار و ۷۷۶.۱۶ دلار رسید. رکورد قبلی این ارز مربوط به بیستم نوامبر ۲۰۲۰ بوده است.   

بیتکوین امسال را رویایی سپری کرده و ارزش آن نسبت به ابتدای سال حدود ۱.۷ برابر افزایش یافته است. معامله گران ارزهای دیجیتالی مدعی هستند که شرایط با سال ۲۰۱۷ متفاوت است و این ارز می تواند کانال شکنی های جدیدی را تجربه کند. ارزش بازار بیتکوین در حال حاضر بیش از ۳۶۰ میلیارد دلار است.

چارلز هیتر- مدیر موسسه کرایپتو کامپیر گفت: در ماه های اخیر شاهد توجه بیشتر سرمایه گذاران به پتانسیل بالای ارزهای دیجیتالی بوده ایم و حالا بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتالی سهم محسوسی از سبد دارایی سرمایه گذاران دارند. این به معنی آن است که آینده روشن تری برای این بازار خواهیم داشت.  

برخی از معامله گران معتقدند بیتکوین پتانسیل شکستن سقف ۱۰۰ هزار دلاری را نیز در طولانی مدت دارد.  

البته جهش قیمتها در بازار ارزهای دیجیتالی محدود به بیت کوین نبود و قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتالی دیگر صعودی بود؛ به گونه‌ای که اتریوم با ۵.۷۲ درصد افزایش به ۶۲۴.۴۶ دلار، بیت کوین کش با ۲.۵۶ درصد صعود به ۳۰۱.۷۸ دلار، لایت کوین با ۹.۸۷ درصد جهش به ۹۰.۰۷ دلار،  مونرو با ۱.۵۲ درصد افزایش به ۱۵۴.۴۲ دلار، دش با ۵.۶۵ درصد پیشروی به ۱۰۲.۵۰ دلار، زدکش با ۲.۷۰ درصد صعود به ۷۰.۳۸ دلار و میکر با ۰.۸۸ درصد افزایش به ۵۳۴.۸۳ دلار رسید.

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • اعلام مواضع مقامات ارشد تیم بایدن درباره برنامه هسته‌ای ایران

    اقتصادنیوز: ۳ عضو برجسته دولت جو بایدن به صراحت رویکرد کاخ سفید درباره ایران و برجام را اعلام کردند؛ مسیر بازگشت به…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید