کمک معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی شامل کدام کارگران می شود؟

کدخبر: 380386
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با اشاره به شرایط پرداخت حمایت معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی، کارگران مشمول دریافت این کمک معیشتی را اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، فتح اله بیات، اظهار کرد: بر اساس دستورالعملی که توسط وزارت کار برای پرداخت کمک معیشتی ابلاغ شده دو گروه با درنظر گرفتن شرایطی از این کمک معیشتی بهره مند خواهند شد.

 

وی ادامه داد: گروه اول افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند که کمک معیشتی ۱۲۰ هزار تومانی به آنها پرداخت می شود و گروه دوم شامل کسانی است که  حقوق ثابت ندارند و تحت پوشش بیمه اجتماعی نیستند.

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی افزود: با توجه به شرایط اعلام شده کارگران فصلی، کارگران روزمزد و بخشی از کارگران ساختمانی مشمول دریافت کمک معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی می شوند.

بیات تصریح کرد: این طرح شامل حال کارگران حداقل بگیر و بازنشستگان و مستمری بگیران نمی شود و جامعه کارگری و بازنشستگان از این چرخه حذف شده اند.

وی تصریح کرد: کمک معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی فقط شامل کسانی است که هیچ گونه بیمه و حقوق و درآمد ثابت ندارند ولی حدود ۳۰ میلیون نفر می شوند که باید دید از کجا و چه کسانی هستند.

به اعتقاد رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی، در شرایط حاضر کسانی که حقوق ثابت می گیرند درآمدشان وضع معیشت آنها را پوشش نمی دهد چه برسد به کارگران فصلی و روزمزد و ساختمانی که بیشترین آسیب را از کرونا متحمل و ماهها بیکار و خانه نشین شدند.

وی گفت: در حال حاضر برای همه کارگران ساختمانی لیست بیمه رد نمی شود که این عده باید شناسایی و از کمک معیشتی صدهزار تومانی بهره مند شوند و صرفنظر از این گروه، باید برای بسیاری از کارگران فصلی و روزمزد که دچار آسیب شدند و وضع معیشتی مناسبی ندارند، کمکهایی درنظر بگیریم.

منبع: اقتصادنیوز
تیتر یک
  • ۴ ویژگی تغییر قیمت کالا و خدمات در دی ماه

    اقتصادنیوز: گرانی کمتر در کالاهای خوراکی و افزایش بیشتر قیمت در کالاهای غیر خوراکی در دی ماه سبب شد تورم ماهانه…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید