بازار مرغ آرام گرفت/ آشوب در بازار تخم‌مرغ

کدخبر: 381083
در حالی که قیمت مرغ در بازار آرام گرفته است و به‌قیمت ۲۰۴۰۰ تومان به فروش می‌رسد قیمت هرشانه تخم‌مرغ کمتر از ۲کیلوگرم در بازار آزاد ۳۵هزار تومان تا ۵۰هزار تومان به فروش می‌رسد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  تسنیم، قیمت هرشانه تخم‌مرغ 30عددی ساده 35 تا 40 هزار تومان در خرده فروشگاه‌های سطح شهر تهران به فروش می‌رسد و بر اساس اخبار موجود، این محصول در برخی از شهرستان‌ها تا 45 هزار تومان نیز افزایش یافته است.

قیمت این محصول در میادین میوه و تره‌بار تهران به‌قیمت مصوب به فروش می‌رسد به‌طوری که قیمت هرکیلوگرم تخم‌مرغ 14.5 هزار تومان است؛ یعنی هرشانه 30عددی حدود 26 هزار تومان تا 29 هزار تومان به‌فروش می‌رسد.

تازه‌ترین خبرها و تحلیل‌های اقتصادی را در اینستاگرام اقتصادنیوز هم مشاهده کنید

بنابراین گزارش حداکثر قیمت مصوب تخم‌مرغ بسته‌بندی 30عددی نیز حداکثر 31 هزار تومان تعیین شده است اما این نرخ  توسط این شرکت‌ها رعایت نمی‌شود به‌طوری که قیمت هرشانه تخم‌مرغ 20عددی 34 تا 38 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است که قیمت 30عددی آن حدود 51 تا  52 هزار تومان می‌شود.

تخم مرغ

گران‌فروشی و دلال‌بازی تخم‌مرغ

 طلایی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در این ارتباط اظهار داشت: تولید تخم‌مرغ در سال جاری در مقایسه با سال گذشته تغییری نکرده و حتی در برخی از استان‌ها میزان تولید افزایش یافته است.

طلایی افزود: قیمت مصوب هر کیلوگرم تخم‌مرغ 14500 تومان است. این محصول با قیمت مصوب در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌بار برای توزیع موجود است.

وی تصریح کرد: عرضه تخم‌مرغ خارج از قیمت مصوب به‌خاطر دلال‌بازی‌ها و تخلف است؛ دستگاه‌های نظارتی باید اقدامات لازم را انجام دهند.

طلایی گفت: اصناف برای  دریافت و عرضه تخم‌مرغ به‌قیمت مصوب با در دست داشتن تأییدیه وزارت صنعت به شرکت پشتیبانی امور دام مراجعه کنند.

source: اقتصادنیوز
اخبار تیتر یک
  • هزینه سیاست ارز ترجیحی در سال آینده

    اقتصاد نیوز: به گفته نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نرخ ارز تخصیصی برای دارو تغییر نکرده و مانند روند…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید