قیمت هر کیلو تخم مرغ برای مصرف کننده چقدر است؟

کدخبر: 382711
اقتصادنیوز : رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران گفت: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلو تخم مرغ برای مصرف کننده ۱۷ هزار تومان است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب ،ناصر نبی پور رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هرکیلو تخم مرغ از درب مرغداری ۱۴ هزارتومان و برای مصرف کننده ۱۷ هزارتومان شده است، گفت: اگر چه قیمت جدید هنوز با قیمت تمام شده تخم مرغ برای تولیدکننده هم خوانی ندارد، اما از قیمت قبلی آن یعنی ۱۲ هزار و۵۰۰ تومان بهتر است.

وی در پاسخ به این سوال که چند درصد نهاده‌های مورد نیاز واحد‌های مرغداری با قیمت مصوب تامین می‌شود، اظهار کرد: حدود ۷۰ درصد نهاده‌های مورد نیاز واحد‌های مرغداری (تخم گذار) با قیمت مصوب دولتی تامین می‌شود. یعنی مرغداران ۲۲ درصد سویا و حدود ۵۰ درصد هم ذرت دریافت می‌کنند، اما میزان مصرف ذرت و سویای آن‌ها بیش از این مقدار است و مرغداران مجبور هستند مابقی را از بازار آزاد تهیه کنند.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران اضافه کرد: موضوع دیگری که مرغداران را به سوی بازار آزاد سوق می‌دهد فاصله بارگیری نهاده‌ها است. قبلا مرغداران تا رسیدن بار جدید از ذخایر خود استفاده می‌کردند، اما در حال حاضر ذخایری هم وجود ندارد و تولیدکننده مجبور است در فاصله زمانی ۱۰ تا ۲۰ روزی که طول می‌کشد تا نهاده به دستش برسد برای تامین خوراک طیورش به بازار آزاد مراجعه کند.

به گفته وی قیمت سویا در بازار آزاد ۱۱ تا ۱۲ هزارتومان و ذرت ۴۲۰۰ تا ۴۴۰۰ تومان شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما