ادغام دو خودروسازی بزرگ

کدخبر: 386609
اقتصاد نیوز : شرکت های خودروسازی فیات کرایسلر و پژو سیتروئن بعد از مدت ها مذاکرات بالاخره روز شنبه رسماً با ادغام خود شرکت استلانتیس، چهارمین خودروساز بزرگ جهان را تأسیس کردند.

به گزارش اقتصادنیوز از تسنیم به نقل از رویترز، شرکت های خودروسازی فیات کرایسلر و پژو سیتروئن بعاقتد از مدت ها مذاکرات بالاخره روز شنبه رسماً با ادغام خود شرکت استلانتیس، چهارمین خودروساز بزرگ جهان را تأسیس کردند.

بیش از یک سال طول کشید تا شرکت ایتالیایی-آمریکایی فیات کرایسلر و شرکت فرانسوی پژو سیتروئن این قرارداد 52 میلیارد دلاری را به سرانجام برسانند. سالی که طی آن اقتصاد جهانی با بحران ناشی از شیوع بیماری کرونا مواجه بود.

این دو شرکت برای اولین بار در اکتبر 2019 اعلام کردند که قصد دارند با هم ادغام شوند و گروهی را با فروش سالانه 8.1 میلیون دستگاه خودرو ایجاد کنند.

این دو خودروساز در بیانیه ای اعلام کردند: ادغام بین پژو سیتروئن و فیات کرایسلر که منجر به ایجاد استلانتیس خواهد شد، از امروز اجرا می شود.

بر اساس این گزارش، معاملات سهام شرکت استلانتیس که رئیس آن کارلوس تاوارس، مدیر عامل پژو سیتروئن خواهد بود، از روز دوشنبه در میلان و پاریس و از روز سه شنبه در نیویورک آغاز خواهد شد.

اکنون تحلیلگران و سرمایه گذاران توجه خود را به چگونگی برنامه ریزی تاوارس برای حل چالش های بزرگ این گروه که از ظرفیت تولید بیش از حد تا عملکرد اسفبار در چین می شود، معطوف کرده اند.

تاوارس اولین کنفرانس مطبوعاتی خود را به عنوان مدیر عامل Stellantis روز سه شنبه پس از به صدا درآمدن زنگ بورس نیویورک آمریکا برگزار می کند.

تیتر یک
  • معامله گران سکه به چه دلاری برای حفظ مرز روانی نیاز دارند؟

    اقتصادنیوز: کاهش قیمت طلا در بازار جهانی ارزش ذاتی سکه را به پایین آورد این خبر می تواند موجب تعدیل قیمت سکه در بازار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما