ارائه محصولات ایران خودرو به سایر خودروسازان

کدخبر: 395930
مدیر عامل ایران خودرو گفت: ایران خودرو، محصولات خود را برای سایر خودروسازان نیز ارائه می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فرشاد مقیمی مدیر عامل گروه صنعتی ایران‌خودرو با بیان این‌که از فردا روزانه شش دستگاه محصول رانا پلاس سقف شیشه‌ای مجهز به گیربکس شش‌سرعته تولید خواهد شد، افزود: گیربکس شش‌سرعته برای ایجاد مزیت رقابتی، صرفا بر تولیدات با نام و نشان ایران‌خودرو تطبیق داده خواهد شد.

مقیمی از توسعه گیربکس و طراحی و تولید گیربکس نیمه اتوماتیک و اتوماتیک در سال ۱۴۰۰ نیز خبر داد و اظهار کرد: در سال آینده تولید گیربکس نیمه اتوماتیک MT۶ با هدف ۸۵ هزار دستگاه و AMT۶ با هدف تولید ۱۲ هزار دستگاه با سطح داخلی‌سازی ۳۰ درصدی کلید خواهد خورد. در ادامه توسعه این بخش از پلتفرم خودرو، گیربکس اتوماتیک DCT را به تولید خواهیم رساند.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، دستاورد مهم پروژه گیربکس شش‌سرعته با مدیریت جهادی در ایران‌خودرو را فراتر از تولید گیربکس، ایجاد اعتماد به نفس در زنجیره تامین و توان جوانان کشور در پیشبرد اهداف توسعه‌ای صنعت خودرو کشور دانست و بیان کرد: دستاورد امروز، یقینا در تحقق سایر اهداف این بخش از جمله توسعه گیربکس‌های نیمه‌اتوماتیک و اتوماتیک در آینده نزدیک، راهگشا خواهد بود.

مقیمی تصریح کرد: همراهی و همکاری برخی نهاد‌ها از جمله هوا-فضای سپاه و شرکت‌های دانش بنیان نیز در تسریع اجرای پروژه نقش مهمی داشته است.

او کاهش مصرف سوخت ۲ تا ۲.۵ درصدی و کاهش میزان آلایندگی خودرو، کاهش نیرو و زمان تعویض دنده، کاهش دور و صدا و همچنین کاهش استهلاک موتور و گیربکس را از نتایج بهره گیری از گیربکس‌های شش سرعته دانست .

مقیمی یادآور شد: مشاوران خارجی زمان ۱۸ تا ۲۴ ماه را برای به ثمر رسیدن و بهره برداری از این طرح پیش‌بینی کرده بودند، اما متخصصان داخلی توانستند این زمان را به ۸ ماه کاهش دهند و محصول نهایی را بدون حضور کارشناسان خارجی به نتیجه برسانند.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران‌خودرو صرفه‌جویی ارزی حدود ۸۷ میلیون یورویی در طی چهار سال را از نتایج مهم این پروژه دانست و تصریح کرد: گیربکس شش دنده قابلیت نصب بر روی اکثر خودرو‌ها را دارد و تولید آن در شرایط تحریمی و داخلی‌سازی آن کاری جهادی به شمار می‌رود. در حال حاضر با فعال شدن خط تولید این گیربکس، فرصت شغلی برای ۱۵۰ نفر ایجاد و این تعداد نیروی انسانی به خط تولید اضافه شده است.

او بهبود کیفیت و عملکرد خودرو را نیز از نتایج استفاده از این گیربکس عنوان کرد و افزود: با بهبود‌های اعمال‌شده و تسهیل قابلیت رانندگی و تعویض دنده، رضایت مشتریان افزایش خواهد یافت.

مقیمی عنوان کرد: پیشرفت پروژه‌ها در شرایطی حاصل شده که تحریم‌های همه‌جانبه مالی، فناوری و تجاری در شدیدترین حالت قرار داشته و شرکای خارجی همکاری‌های خود را با ایران خودرو و زنجیره تامین قطع کرده بودند.

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما