پژو پارس ۸ میلیون تومان گران شد/ افزایش قیمت خودرو در فروردین‌ماه

کدخبر: 403232
اقتصاد نیوز : بازار خودرو در حالی به فروردین ماه ورود کرد که تحت تاثیر ریزش قیمت ها در اواخر اسفندماه، قیمت‌ها در آن کمی تعدیل شده بود اما طولی نکشید که پس از تعطیلات نوروز و بازگشایی بازار خودرو قیمت ها در این بازار دوباره صعودی شد. افزایش قیمت ها در این بازار در ماه جاری به گونه ای بوده است که پژو پارس ساده از ابتدای فروردین تاکنون ۸ میلیون تومان گران شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بازار خودرو در حالی که اسفند ماه را با ریزش قیمت ها به پایان برده بود از ابتدای فروردین ماه وارد فاز افزایشی شد؛ افزایش قیمت ها در بازار خودرو با ورود به سال ۱۴۰۰ در حالی بوده است که در تاریخ سوم این ماه خودرو پراید ۱۱۱ نزدیک به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان گران شد. خودروهای داخلی از روزهای ابتدایی فروردین ماه وارد مسیر افزایشی شدند و در این میان اما این افزایش قیمت ها برای خودروهای مونتاژ و خارجی کمی دیر تر رخداد و حتی این خودروها در روزهای ابتدایی ماه جاری کاهش قیمت ناچیزی را نیز تجربه کردند.

ospAT3tTgS6G

افزایش قیمت خودروهای داخلی که از ابتدای فروردین ماه آغاز شده بود تاکنون نیز ادامه داشته است و حتی در برخی از موارد این افزایش قیمت ها شدت بیشتری نیز گرفته است؛ به عنوان مثال در برخی از انواع مدل های خودرو پراید مدل ۱۱۱ این خودرو از ابتدای فروردین تاکنون ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان گران شده است و این خودرو در حال حاضر به قیمت ۱۲۷ میلیون تومان رسیده است، مدل ۱۳۱ و ۱۵۱ این گروه نیز در این مدت به ترتیب ۱ و ۳ میلیون تومان گران شده‌اند و اینخودروها در حال حاضر ۱۰۷ و ۱۰۹ میلیون تومان قیمت خورده اند و مدل ۱۳۲ این خودرو نیز در حال حاضر ۱۱۵ میلیون تومان قیمت خورده است.

در بین انواع خودروهای پژو نیز این افزایش قیمت ها چشمگیر بوده است به طوری که تیپ ۲ پژو ۲۰۶ از ابتدای فروردین ماه تاکنون ۴ میلیون تومان گران شده است و این خودرو در حال حاضر به قیمت ۱۹۰ میلیون تومان رسیده است و تیپ ۵ این خودرو نیز از ۲۴۷ میلیون تومان در اوایل فرودین ماه امروز به ۲۵۲ میلیون تومان رسیده است. پژو پارس ساده نیز در این مدت افزایش قیمت چشمگیری را تجربه کرده است و این خودرو از ۲۰۷ میلیون تومان در ابتدای فروردین ماه امروز به قیمت ۲۱۵ میلیون تومان رسیده است و ۲۰۷ اتوماتیک مدل ۹۹ نیز امروز ۳۸۰ میلیون تومان قیمت خورده است.

در بین انواع خودروهای گروه دنا نیز این افزایش قیمت ها دیده می شود و دنا معمولی مدل ۹۹ با افزایش ۵ میلیون تومانی از ابتدای فروردین ماه امروز به قیمت ۲۵۵ میلیون تومان رسیده است و دنا پلاس دنده ای توربو نیز از ابتدای فرویدن ماه تاکنون ۷ میلیون تومان گران شده است و این خودرو در حال حاضر به قیمت ۲۴۷ میلیون تومان رسیده است.

خودروهای گروه سمند در این مدت اما افزایش قیمت کمتری را تجربه کرده اند؛ به طوری که سمند LX ساده از ۱۸۰ میلیون تومان در ابتدای فروردین ماه امروز به قیمت ۱۸۲ میلیون تومان رسیده است. سمند lxef۷ اما در این مدت ۴ میلیون تومان گران شده است و این خودرو از ۱۹۵ میلیون تومان در ابتدای فروردین ماه امروز به قیمت ۱۹۹ میلیون تومان رسیده است.

در این بین با وجود اینکه انواع خودروهای مونتاژ در ابتدای فروردین ماه کماکان در مسیر کاهشی قرار داشته اند طی چند روز اخیر این خودروها نیز افزایش قیمت را تجربه کرده اند به طوری که پژو ۲۰۰۸ مدل ۹۹ طی چند روز اخیر ۲۵ میلیون تومان گران شده است و این خودرو در حال حاضر به کانال ۹۰۰ میلیون تومانی بازگشته است و مدل ۹۸ این خودرو نیز از ۸۲۰ میلیون تومان در اوایل فروردین ماه امروز به قیمت ۸۳۵ میلیون تومان رسیده است و خودرو سوزوکی گراند ویتارا نیز در حال حاضر ۹۵۰ میلیون تومان قیمت خورده است و سیتروئن سی ۳ نیز با افزایش ۳۰ میلیون تومانی امروز به قیمت ۸۷۰ میلیون تومان رسیده است.

گفتنی است که با صحبت های اخیر رضا شیوا، رییس شورای رقابت، در خصوص احتمال گران شدن خودرو در سه ماه آینده خرید و فروش در حال حاضر در بازار خودرو قفل شده است و فروشندگان به امید افزایش بیشتر قیمت ها در بازار خودرو در حال حاضر از فروش خودرو دست کشیده اند.

قیمت روز خودروها در جدول زیر آمده است: 

sfvHyAoXgyhC

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما