گزارش نیمروزی از بازار ارز و سکه

ایستادگی قیمت دلار بالای 23 هزار/ قیمت سکه پس از پرش طلا

کدخبر: 415023
اقتصاد نیوز : ارزش ذاتی قیمت سکه در حال افزایش است و سوال پیش روی فعالان بازار این است که تقاضای سکه چه زمانی با این افزایش ارزش ذاتی هماهنگ خواهد شد.

به گزارش اقتصاد نیوز- دلار آمریکا معاملات روز چهارشنبه را با رشد 180 تومانی نسبت به قیمت عصر روز گذشته آغاز کرد و روی 23 هزار و 160 تومان قرار گرفت. روند افزایشی قیمت دلار تا پایان نیمه اول بازار حفظ شد و قیمت دلار به 23 هزار و 250 تومان در این زمان رسید.

می توان گفت افزایش قیمت دلار  به واسطه اخبار مربوط به انتخابات و تغییر نگاه‌ها نسبت به آینده مذاکرات است .

قیمت دلار بازار متشکل نیز در ابتدای امر نسبت به نرخ متوسط روز گذشته 101 تومان بالاتر بود و روی 22 هزار و 256 تومان قرار داشت. در ادامه روز معامله گران شاهد 12 بار اعلان قیمت در این بازار بودند که سهم افزایش بیش از اعلان قیمت های کاهشی بود.

فشار درهم امارات به قیمت دلار

درهم امارات با افزایش 70 تومانی نسبت به روز گذشته کار خود را با قیمت 6 هزار و 400 تومان آغاز کرد. افزایش 70 تومانی قیمت درهم می تواند یکی از دلایل افزایش 270 تومانی قیمت دلار در نیمه نخست روز چهارشنبه باشد. 

دلار

سکه و طلای جهانی

علاوه بر این قیمت طلا در بازارهای جهانی در آخرین ساعات مبادلات روز گذشته از مرز 1900 دلار عبور کرد. حباب سکه قبل از عبور طلا از مرز 1900 دلار منفی بود و با افزایش توام قیمت دلار و طلا، طبیعتا اندازه این حباب بزرگ شد، اما عبور طلا از مرز 1900 امیدواری‌ها نسبت به صعود طلای جهانی را افزایش داده است و این اتفاق می تواند ب حجم تقاضا در بازار سکه را افزایش دهد.

اما نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران اعتقاد دارد بازار طلا به حالت تعادل رسیده است و تغییر قیمت طلا و سکه در روزهای پایانی هفته چندان محتمل نیست.

به گفته او وضعیت تقاضا در بازار در حال تعادل است و حتی در صورت بروز اتفاقی خاص انتظار کاهش یا افزایش هیجانی قیمت‌ها نمی‌رود.

در پایان نیمه اول امروز  قیمت طلای جهانی 1905 دلار بود. دلار آمریکا روی 23 هزار و 200 تومان قرار داشت و با این حساب ارزش ذاتی سکه 10 میلیون و 400 هزار تومان به دست می‌آید.

سکه امامی کار خود را با قیمت 10 میلیون و 290 هزار تومان و با افزایش 195 هزار تومانی نسبت به نرخ‌های انتهایی روز گذشته آغاز کرد و تقاضا به سطحی نرسید که حباب منفی سکه امامی را از بین ببرد.

 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار سهام تهران؛

    اقتصادنیوز: امروز دوم تیر ۱۴۰۰ شاخص کل بورس برای پنجمین روز متوالی رشد کرد تا هفته را صعودی به پایان ببرد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما